Odbojka: Vukovar - Poreč 3:0

Vukovar - Poreč Vukovar - Poreč Foto: Kery

Odbojkašice Vukovara ostvarile su važnu pobjedu nad vodećom ekipom Lige za ostanak Porečom te time stvorile dobre temelje za ostanak u ligi. Utakmica je bila neizvjesna i vrlo borbena gdje su odbojkašice Vukovara bolje ušle u susret, no kako je utakmica odmicala gošće su bile sve bolje. Ipak, nošene navijanjem gledatelja odbojkašice su uspjele ostvariti pobjedu – Imali smo jedan težak tjedan. Utakmica s Rovinjom nam je dala neku nadu da pobjedom u Rovinju 3:0 s formom se dižemo i danas prvi set koji smo odigrali bio je stvarno dobar odigrali smo sve što smo dogovorili jer smo imali snimak utakmice Poreč – Nova Gradiška i ponašali smo se dosta disciplinirano. U drugom setu je opet bilo „lako ćemo“ i držali smo pristojnu razliku koju smo prema kraju seta sve više i više gubili, gubili koncentraciju, ušla je nervoza i u samoj završnici završili set koji je ponovno pokazao niz naših slabosti, tehničkih grešaka, dječjih grešaka koje kasnije prouzrokuju vezane greške od tri – četiri poena. U trećem setu se protivnik definitivno vratio u igru, doslovno nije mogla pasti lopta u terenu, cijelo vrijeme je ekipa Poreča diktirala tempo, mi smo stalno vračali rezultat ili bili blizu. Na kraju seta nam se povrijedio i tehničar i tu smo imali velikih problema. Hvala lijepa publici koja nas je lijepo bodrila u najtežim trenucima. Dobili smo set 25:23 i to je kapitalna pobjeda. Sada nam preostaje da se za Novu Gradišku spremimo, gdje s njima igramo 11. Ožujka i nadam se da ćemo tada na neki način uhvatiti priključak i obići ekipu Nove Gradiške i da bi iza toga već iduću srijedu imali ponovno uzvrat s Novom Gradiškom na njihovom terenu. S ovom pobjedom protiv Poreča stvorili smo sve preduvjete da sami ovisimo o sebi. Utakmica sutra s Novom Gradiškom na našem terenu bit će ključna za opstanak. Danas su djevojke i uz veliku nervozu pokazale da žele igrati i dalje u ovoj prvoj jakosnoj skupini iako se vidi da noge i ruke nekada nisu slušale. Čestitam im na pobjedi koja je ostvarena na težak i dramatičan način – rekao je trener odbojkašice Vukovara – Tonko Sabljić

-Zaslužena pobjeda domaćina, borili su se. Ja sam trener koji s ekipom koju ima pokušava igrati maksimalno. Možda napomena, ovim ne omalovažavam pobjedu Vukovara niti u kojem slučaju ali mi smo došli bez pet standardnih igračica jer imamo velikih problema s ozljedama i nadam se da ćemo uskoro biti kompletni. Odigrati utakmicu gdje imate četiri kadetkinje i tri seniorke je jako lijepo za mene kao trenera jer znam da imam u svom pomlatku nekoga tko će za neko vrijeme moći dostojno nositi dres Poreča u Prvoj ligi – rekao j trener odbojkašica Poreča Miodrag Stojaković

U Ligi za prvaka Super lige za odbojkašice odigrane su utakmice 7. kola: Mladost – Kaštela DC 3:1, Osijek – Marina Kaštela 2:3.

Rezultati 8. kola: Marina Kaštela – Mladost 3:0, Kaštela DC – Osijek 1:3.

U 9. kolu sastaju se: Kaštela DC – Marina Kaštela, Mladost – Osijek.

Poredak:

1. Marina Kaštela 23

2. Mladost 15

3. Osijek 6

4. Kaštela DC 4

Rezultati 7. kola Lige za ostanak: Rockwool – Vukovar 0:3 (21:25, 21:25, 16:25) Poreč – Nova Gradiška 3:2.

Rezultati 8. kola: Nova Gradiška – Rockwool 3:0 (bez borbe), Vukovar – Poreč 3:0 (25:16. 25:22, 25:23)

U 9. kolu sastaju se: Vukovar – Nova Gradiška i Rockwool - Poreč