Borovo prvak A2 lige istok

Borovo - pobjednik A 2 lige Istok Borovo - pobjednik A 2 lige Istok

Jučer je odigrana zaostala utakmica Borovo – Županja koju je dobilo Borovo rezultatom 88:78 i tom pobjedom je Borovo osvojilo prvenstvo ispred Belišća – Očekivana pobjeda Borova, moram priznati da sam se pribojavao utakmice koju smo već praktički unaprijed pobijedili. Međutim bez obzira na izostanak prvog centra ekipe Pušića mislim da smo od prve minute dominirali igrom, poveli u prvoj četvrtini petnaestak razlike i do poluvremena je bilo dvadeset razlike. Napadačka igra sasvim zadovoljavajuća, malo me brinuo defanzivni dio gdje smo primili previše koševa. S obzirom da smo osjetili da smo bolji malo je došlo do opuštanja, malo sam pružio više minuta igračima koji do sada nisu bili u rosteru. Zaslužena pobjeda, dečki iz Županje su se borili ali deset razlike je realan rezultat. – rekao je voditelj ekipe KK Borovo Dražen Pejić. Kvalifikacijska liga počinje već u nedjelju 12. ožujka kada u Vukovaru gostuje Rudeš. O izgledima Pejić kaže: Radi se o vrlo ambicioznoj ekipi, poletnoj s nekoliko reprezentativaca, imaju četiri pet juniora pojačanih s par kvalitetnih igrača. Čeka nas teška i zahtjevna utakmica, energetski jako teška to je ekipa koja je fizički spremna, ja još nisam zadovoljan na kojoj smo mi razini energetski, međutim imamo to jedno iskustvo, godinama smo zajedno, imamo dosta kvalitetnih starijih igrača koji sa svojim iskustvom donose prevagu. Nemamo imperativ u kvalifikacijama, to je njima nagrada s obzirom da smo se mi već nagodinu plasirali u jedinstvenu A1 ligu. Ovo će im biti nagrada da iskuse „kvalitetniju“ košarku, očekuje nas osam teških gostovanja i kvalifikacije će biti naporne obzirom da nas očekuje ritam srijeda – subota ili nedjelja - srijeda. Pojačali smo se s dva igrača, naš bivši igrač Zoran Koralja se reaktivirao nakon četiri – pet godina stanke malo će nam pomoći u rotaciji i jedan mladi igrač Vukovara koji je zadnju registraciju imao u KK Dubravi, '98 godište potentan igrač domaći Vukovarac. U kvalifikacije prenosimo četiri boda obzirom da smo dva puta pobijedili Belišće, s njima ne igramo u kvalifikacijama i mislim da će svaka pobjeda biti uspjeh – rekao je Pejić

Rezultati posljednjeg 18. kola: Đakovo – Vukovar 90:67, Osječki sokol – Požega 96:79, Županja – Vrijednosnice OS Darda 101:87 , Rekord Tim – Belišće 89:84, Vinkovci – Borovo 67:76.