Vukovarske veslačice treće na regati „Vojvodina open“

Od 30. lipnja do 2.srpnja 2017. u Subotici na Palićkom jezeru održana je međunarodna regata "Vojvodina Open", na kojoj su se veslale i discipline koje se boduju za "Dunavski kup". Na regati se natjecalo 420 veslačica i veslača u 400 posada iz 26 klubova i iz četiri države, Srbije, Hrvatske, Mađarske i Bugarske. Regata je organizatorima ujedno poslužila kao generalna proba za nadolazeću "Europsku sveučilišnu regatu". Veslačice i veslači HVKV-a zauzeli su jedno treće, dva četvrta i jedno peto mjesto.veslanje 2

Treće mjesto i brončanu medalju u četvercu na pariće za kadetkinje (4xGU15) osvojile su: Tena Ostojić, Anamarija Žigić, Maja Kukuruz i Marta Jovanovac. U disciplini četverca na pariće za juniorke B (4xJWB) četvrte su stigle Anamarija Žigić, Maja Kukuruz, Agata Vrančić i Katarina Bataković, isto mjesto u četvercu na pariće za kadete (4xBU15) zauzeli su Mislav Širić, Lovro Benaković, Bruno Sekulić i Matej Vukić. Četverac na pariće za juniore B (4xJMB) u sastavu Filip Vukić, Matko Gašparić, Ivan Kolar i Danijel Jakovac četvrtim mjestom u pred natjecanju završio je svoj nastup. U samcu za veterane Gordan Šestan stigao je četvrti. Uz naš klub iz Hrvatske nastupio je i Osječki "Iktus" koji je osvojio ukupno treće mjesto te HVKV Baranja iz Draža. Vrijeme je bilo promjenjivo. Uz sunce i kišu koji su se izmjenjivali (u subotu) i vjetar je mijenjao svoj smjer (od bočnog mit do bočnog kontra). Većim posadama stvarao je probleme u održanju pravca dok je malima prijetila opasnost od prevrtanja. Utjecaju vjetra više su bile izložene vanjske staze pet i šest. Veslanje 3