Borovo - Belišće Borovo - Belišće Foto: Kery

2. Hrvatska košarkaška liga Istok

Borovo: Arijan Jovanović 17, Mario Rajšić 15, Mihael Bekavac 14, Dino Ragač 12, Dražen Pejić 11, Aleksandar Kapović 7, Aleksandar Jakovljević 5, Josip Kolar 2, Robert Ragač, Ivan Papeša, Momčilo Dugić.

Belišće: Marko Mikulić, 26, David Đolić 17, Marko Soldo 13, Zvonimir Blažević 9, Luka Šarić 8, Ante Soldo 6, Andrija Premac 2, Luka Inić, Domagoj Cerjak, Alen Branković, Jurica Kaptalan.

U 10. kolu Druge Hrvatske košarkaške lige Istok u derbiju kola Borovo je na svom terenu u zanimljivoj i do kraja neizvjesnoj utakmici pobijedilo Belišće 83:81, te time zadržao prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Borovo je u prvoj četvrtini imalo minimalno vodstvo 26:24.

Gosti potvrđuju svoju kvalitetu u drugoj četvrtini koju dobivaju 15:23 i na odmor odlaze sa 6 koševa prednosti.

Nakon poluvremena Borovo je uspjelo u trećoj četvrtini stići vodstvo Belišće bilo je 22:13 i s tri koša prednosti ući u posljednju četvrtinu koja je bila neizvjesna do samoga kraja. Borovo je vodilo 83:81, a 13,5 sekundi prije kraja Belišće je imalo napad, no uspjeli su se košarkaši Borova obraniti za pobjedu 83:81.

Najbolji strijelac utakmice je gostujući igrač Marko Mikulić s 26 koševa, dok je kod Borova Arijan Jovanović postigao 17 koševa a slijede ga Mario Rajšić s 15 i Mihael Bekavac s 14 koševa.

Rezultati 10. kola: Vrijednosnice OS Inspekt ing – Županja 81:89, Borovo – Belišće 83:81, Požega – KA Osijek 90:53, Vinkovci – Rekord Tim 73:71.