Prva veslačka regata nakon prekida zbog korona virusa

Prvog vikenda u lipnju Veslački savez Zagreba organizirao je Daljinsku regatu za juniore, seniore i veterane. Radi se o prvoj službenoj regati nakon prekida natjecanja zbog pandemije COVID-19. Hrvatski veslački klub Vukovar nastupio je s tri natjecatelja.

U seniorskoj konkurenciji Mato Brandt zauzeo je 9. mjesto u vrlo teškoj konkurenciji zaostajući samo 40-ak sekundi za olimpijcem, također Vukovarcem Damirom Martinom koji je zauzeo 4. mjesto.

Matej Vukić je nastupio u juniorskoj konkurenciji iako inače nastupa za lake juniore. U težoj konkurenciji u utrci duljine 8 kilometara ostvario je također vrlo dobro 13. mjesto s ne prevelikim zaostatkom za najbržim juniorima.

Ivan Hardi se u konkurenciji juniora utrkivao na 4 kilometra, nakon sjajna prva dva kilometra zbog naglih bolova u koljenu bio je primoran stati, no usprkos bolovima nastavio je veslati laganim tempom i doveslao do cilja.HVKV 3