NAJNOVIJE
U Hrvatskoj 91 novi slučaj zaraze koronavirusom, dvije osobe preminule

U protekla 24 sata zabilježen je 91 novi slučaj pa je broj trenutno oboljelih (aktivnih slučajeva) u Hrvatskoj danas 618-izvijestio je Nacionalni stožer civilne zaštite.

(Utorak, 11 Kolovoz 2020 14:16)
U našoj županiji šest novopozitivnih osoba na COVID-19

U Vukovarsko-srijemskoj županiji, prema podacima pristiglim do 8:00 sati, u posljednja 24 sata je šest novih pozitivnih osoba na COVID-19 (5 osoba iz Vinkovaca i 1 osoba iz Bapske)-stoji u priopćenju Stožera civilne zaštite Vukovarsko-srijemske županije.

(Utorak, 11 Kolovoz 2020 10:56)
OBŽ: Četiri novooboljele osobe, jedna preminula

U zadnja 24 sata u laboratorijima Kliničkog bolničkog centra Osijek i Zavoda za javno zdravstvo OBŽ obrađeno je ukupno 158 uzoraka s područja Osječko-baranjske županije od kojih su četiri bila pozitivna na koronavirus. Tri novooboljele osobe su s područja Grada Osijeka, a jedna s područja Općine Darda- izvijestio je Stožer civilne zaštite Osječko-baranjske županije.

(Utorak, 11 Kolovoz 2020 10:48)
Javni poziv za podnošenje prijedloga za dodjelu priznanja Županije u 2020. godini.

Odbor za priznanja Vukovarsko-srijemske županije objavio je Javni poziv za podnošenje prijedloga za dodjelu priznanja Županije u 2020. godini. Pojedinci i pravne osobe pozvani su da podnesu svoje prijedloge za dodjelu priznanja Županije do 18. rujna 2020. 

(Utorak, 11 Kolovoz 2020 09:22)
U Hrvatskoj 45 novih slučajeva zaraze COVID-om 19

U protekla 24 sata u Hrvatskoj je zabilježeno je 45 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj trenutno oboljelih (aktivnih slučajeva) u Hrvatskoj danas ukupno 585, priopćio je Nacionalni stožer Civilne zaštite. Među njima su 124 pacijenta na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 8 pacijenata. Jedna osoba je preminula.

Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno je zabilježeno 5649 osoba zaraženih novim koronavirusom, od kojih je 158 preminulo, a 4906 se oporavilo. U samoizolaciji je trenutno 2057 osoba. Do danas je ukupno testirano 129 379 osoba, od toga 1247 u posljednja 24 sata, dodaje se u priopćenju.

(Ponedjeljak, 10 Kolovoz 2020 14:08)
Dunav – Tompojevci 2:6

U Sotinu je odigrana utakmice prvog predkola Kupa Nogometnog središta Vukovar,  Nogometni klub Tompojevci pobijedio je Dunav 6:2. Tri je pogotka postigao Bruno Kalac, a po jedan Robert Lajko, Valentin Kovačić i Alen Čupić. Za domaćine pogotke su postigle Andrija Molnar i Denis Omeragić.

Drugo pretkolo kupa igra se 16. kolovoza a sastaju se: Sremac – Rusin, Sloga Borovo – Sloga Pačetin, Mohovo – Radnički, Mladost - Lovas i Tompojevci – Hajduk Bapska.

(Ponedjeljak, 10 Kolovoz 2020 12:59)
Tri nova slučaja COVID-a 19 u Osijeku

Prema podacima dežurnih službi, u zadnja 24 sata u laboratoriju Kliničkog bolničkog centra Osijek obrađeno je ukupno 70 uzoraka s područja Osječko-baranjske županije od kojih su tri bila pozitivna na koronavirus. Svi novooboljeli su s područja Grada Osijeka, izvijestio je osječko-baranjski Stožer civilne zaštite. Od početka epidemije do sada na području županije ukupno je oboljelo 629 osoba, od kojih je 548 već izliječeno. Jučer je u KBC-u Osijek bilo hospitalizirano 25 pacijenata oboljelih od koronavirusa, s tim da se tri nalaze na respiratoru dok je trenutno u samoizolaciji ukupno 187 osoba.

(Ponedjeljak, 10 Kolovoz 2020 12:05)

Vukovarski plivači vratili se iz Siska s 53 medalje

Upisuju članove cijele godine Upisuju članove cijele godine Foto: PKV

Nakon višemjesečne pauze od natjecanja, krajem srpnja u Sisku je održano Regionalno prvenstvo Hrvatske u plivanju za sve kategorije od početnika do seniora. Natjecanje je održano u 50 metarskom bazenu, a nastupilo je 163 plivača i plivačica iz osam klubova.

- Plivački klub Vukovar predstavljalo je 20 plivača i plivačica pod vodstvom trenera Ivana Koščevića. Osvojili su fantastične 53 medalje što je dosad nezabilježen uspjeh, a pojedinci su isplivali limite za državno prvenstvo koje će se održati u Zagrebu 8. i 9. kolovoza – pojašnjava tajnica kluba Kristina Žuvić.

Na ovom su se natjecanju posebno istaknuli Stefan Tintor koji je osvojio 10 te Ivana Kosanović s osvojenih 13 pojedinačnih medalja.

- Možemo biti iznimno zadovoljni nastupima naših plivača i plivačica koji su pokazali izuzetnu borbenost i dokazali kako smo u kratkom vremenu svojim rezultatima premašili klubove s dugogodišnjom tradicijom. Naš klub bilježi sve veći broj plivača i plivačica iz drugih klubova i gradova koji prelaze u naš klub zbog izvrsnih uvjeta treniranja na Plivalištu Vukovar. Upravo je to dokaz kako naši plivači imaju savršene mogućnosti za napredak i postizanje izvrsnih rezultata – naglašava Žuvić i dodaje kako su prije samo godinu dana na ovom natjecanju osvojili tek jednu medalju. Razlika je ogromna i pokazuje strelovit usponovoga sporta u našem gradu.

Inače u Plivačkom klubu Vukovar upisuju nove članove tijekom cijele godine i pozivaju svu djecu koja žele trenirati, družiti se i natjecati da im se pridruže.

Klub djeluje na adresi Trg Dražena Petrovića 2 u Borovo Naselju, odnosno na Plivalištu Vukovar.

 

Pročitano 346 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Sport

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija