Počelo natjecanje u 2. Hrvatskoj rukometnoj ligi Istok

Borovo - Đakovo Borovo - Đakovo Foto: Kery

Odigrano je 1. kolo u 2. Hrvatskoj rukometnoj ligi Istok. Ostvareni su ovi rezultati: Županja – Slatina 21:28, Đakovo – Borovo 33:26, Valpovka – Nexe 2 27:29, Nova Gradiška – Brod 31:25, Feniks – Osijek II 36:28.

Rukometaši Borova u Đakovu su izgubili 33:26. U prvih 10 minuta bilo je izjednačeno i rezultat je bio 5:4. u 21. minuti bilo je 11:8, ali su u sljedećih deset minuta domaćini napravili razliku od 7 golova i na odmor se odlazi rezultatom 18:11. Domaćini su držali rezultat u  drugom poluvremenu a Borovo se uspjelo približiti deset minuta prije kraja utakmice na 25:22 no za iznenađenje nije bilo snage.

Najbolji strijelac utakmice bio je Ivan Skaramuca iz Borova s 12 pogodaka, Žulj je postigao 4, Pinjuh 3, Luketić, Radojević i Neletilić po 2 a Vuković 1 pogodak. Kod domaćina najbolji strijelac bio je Omrčanin sa 6 pogodaka.

U 2. kolu sastaju se: Brod – Županja, Slatina – Valpovka, Borovo – Nexe 2, Đakovo – Fenix, Osijek 2 – Nova Gradiška.