Borovo – Slatina 28:35

Borovo - Slatina Borovo - Slatina Foto: Kery

Rukometaši Slatine opravdali su ulogu favorita i bez većih problema su pobijedili Borovo s 35:28. Puno iskusnija ekipa Slatine vrlo rano je došla do velikog vodstva, u 8. minuti bilo je 2:8. Igrači Borova forsirali su brzu igru u kojoj su puno promašivali i pogađali okvir gola što su gosti iskoristili i rano prelomili utakmicu. Do kraja poluvremena bilo je 10:24. U drugom dijelu je igra bila ravnopravnija no gosti nisu dozvolili ozbiljnije rezultatsko približavanje.

– Slatina je zasluženo došla do pobjede, mi se nismo pridržavali dogovorenog i rezultat je takav kakav je. Sada nam slijede ekipe s kojima se možemo nositi i očekujemo bolje rezultate – rekao je Boško Polhert trener HRK Borovo.

– Moram biti iskrena i reći da smo se cijeli tjedan spremali za ekipu Borova i da ni u jednom trenutku kroz naše treninge nismo ih podcijenili čak mogu reći da smo ih se i bojali, smatrali smo da će ovo gostovanje biti prilično neugodno. Iz toga razloga smo prilično jako krenuli u utakmicu i došli dokle jesmo – rekla je Biljana Frajhaut tajnica Rukometnog kluba Slatina.

Za Borovo po 6 su pogodaka postigli Neven Radojević, Ivan Skaramuca i Josip Žulj, 4 Renato Luketić, 3 Marko Naletilić, 2 Manuel Relatić, i 1 Marin Vuković. Najbolji strijelac utakmice bio je gostujući igrač Fran Čurić s 8 pogodaka.

Rezultati 4. kola: Feniks – Nova Gradiška 29:31, Osijek 2 – Valpovka 33:29, Borovo – Slatina 28:35, Brod – Nexe 2 37:32, Đakovo – Županja 36:17.