NAJNOVIJE
Predstavljeni projekti uređenja Dunava u Vukovaru i Opatovcu

U prostorijama Agencije za vodne putove Vukovar predstavljeni su projekti Lučke uprave Vukovar i agencije, kako završeni tako i oni koji su u tijeku, a najavljeni su i novi.

(Ponedjeljak, 26 Veljača 2024 13:52)
Za kulturu u našoj županiji izdvojeno 131 tisuću eura

U velikoj županijskoj vijećnici u Vinkovcima potpisani su i podijeljeni ugovori korisnicima financijskih sredstava koji su svoje programe, odnosno projekte prijavili na Poziv za predlaganje programa javnih potreba u kulturi i tehničkoj kulturi Vukovarsko – srijemske županije za 2024. godinu. Ugovore su korisnicima uručili vukovarsko-srijemski župan Damir Dekanić i pročelnica Upravnog odjela za turizam i kulturu Vukovarsko-srijemske županije Tamara Kalistović.

(Ponedjeljak, 26 Veljača 2024 13:49)
Državni tajnik Bilaver tijekom radnog posjeta našoj županiji najavio daljnje potpore za izgradnju infrastrukture

U okviru projekta Vlade RH Slavonija, nedavno je u promet pušten nadvožnjak na Borincima, naselje koje je na taj način konačno postalo povezano sa središtem Vinkovaca. Riječ je nadvožnjaku vrijednom 10,6 milijuna eura koji je u ponedjeljak u okviru radnoga posjeta Vukovarsko-srijemskoj županiji obišao državni tajnik u Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture Josip Bilaver.

(Ponedjeljak, 26 Veljača 2024 12:58)
Na Prehrambeno-tehnološkom fakultetu u Osijeku održava se 7. Škola kemije

Na Prehrambeno-tehnološkom fakultetu u Osijeku održava se 7. Škola kemije.

U periodu od 26. veljače do 1. ožujka u laboratorijima Zavoda za primijenjenu kemiju i ekologiju Prehrambeno-tehnološkog fakulteta Osijek od 9 do 12 sati za učenike trećih razreda osječkih gimnazija organizirane su brojne radionice, pojasnila je Dajana Gašo-Sokač, redovita profesorica iz organske kemije na Prehrambeno-tehnološki fakultet Osijek
-Pokusi se rade u laboratoriju iz organske kemije i opće i analitičke kemije. Zanimljive pokuse učenici izvode zajedno s asistentima i nastavnicima s fakulteta. Ove godine sintetizirat će organske boje, acetilsalicilnu kiselinu, dokazivat će reducirajuće šećere, gledat će promjene boja, otopina i imat će priliku osjetiti dašak kemije i kako je to na fakultetu i što radimo. Pokušat ćemo im približiti rad u laboratorijima i sve ono što naš fakultet nudi budućim studentima -

pojasnila je Gašo Sokač dodavši kako ove godine sudjeluju i učenici iz Vukovara.

(Ponedjeljak, 26 Veljača 2024 12:53)
Održana redovna skupština Pčelarske udruge „Cornacum” Vukovar

Pčelarska udruga „Cornacum“ Vukovar održala je u Vukovaru redovnu skupštinu na kojoj je predsjednik udruge Borislav Grbić podnio izvješće o radu.

(Ponedjeljak, 26 Veljača 2024 11:46)
U Vinkovcima na javnom mjestu napadnute četiri osobe

Iz PU izvijestili su i o incidentu u Vinkovcima gdje je napadnuto četiri osobe.

(Ponedjeljak, 26 Veljača 2024 10:51)
Prometna nesreća sa smrtno stradalom osobom

Kako su izvijestili iz PU vukovarsko-srijemske, u petak oko ponoći, došlo je do prometne nesreće sa smrtno stradalom osobe, više o ovom događanju rekao nam je glasnogovornik PU vukovarsko-srijemske Dragoslav Živković.

(Ponedjeljak, 26 Veljača 2024 10:48)

Mladost (C) - Mitnica 1:1

Mitnica - Croatia Mitnica - Croatia Foto: Kery

Rezultati 11. kola: Županja 77 – Borac 3:2, Nosteria – Slavonac (P) 6:0, Vrbanja – Croatia 0:3, Mladost (V) – Negoslavci 1:1, Budućnost – Sloga (Š) 1:1, Fruškogorac – Mladost (C) 3:3, Mitnica – Slavonac 1:6, Frankopan – Sinđelić 0:3.

Rezultati 12. kola: Borac – Sinđelić 0:0, Slavonac – Frankopan 2:0, Mladost (C) – Mitnica 1:1, Sloga (Š) – Fruškogorac 2:1, Negoslavci – Budućnost 4:2, Croatia – Mladost (V) 0:5, Slavonac (P) – Vrbanja 0:2, Županja 77 – Nosteria 2:3.

Poredak:

1. Sloga, Štitar 28

2. Mladost, Vođinci 27

3. Nosteria, Nuštar 22

4. Slavonac, Gradište 22

5. Croatia, Bogdanovci 22

6. Županja 77, Županja 20

7. Mitnica, Vukovar 20

8. Negoslavci, Negoslavci 19

9. Mladost, Cerić 18

10. Borac, Drenovci 14

11. Sinđelić, Trpinja 12

12. Fruškogorac, Ilok 10

13. Frankopan, Rokovci-Andrijaševci 9

14. Vrbanja, Vrbanja 7

15. Slavonac, Prkovci 6

16. Budućnost, Šiškovci 5

Raspored 13. kola: Nosteria – Borac, Vrbanja – Županja 77, Mladost (V) – Slavonac (P), Budućnost – Croatia, Fruškogorac – Negoslavci, Mitnica – Sloga (Š), Frankopan – Mladost (C), Sinđelić – Slavonac.

 

Pročitano 286 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Sport

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija