Damin Gambit Osijek pobjednik je ekipnog šahovskog prvenstva za kadetkinje

Prvenstvo kadetkinja Prvenstvo kadetkinja Foto: Damin Gambit

Proteklog vikenda održano je ekipno prvenstvo Republike Hrvatske u šahu za kadetkinje šahovske zajednice županija – Istok koju čine Brodsko-posavska, Osječko-baranjska, Požeško-slavonska, Virovitičko-podravska i Vukovarsko-srijemska županija. Ekipe su igrale na četiri ploče i ukupno 7 kola u dva natjecateljska dana. Domaćin prvenstva je bio ŠK Trpinja koji ujedno i slavi 50 godina postojanja kluba tako da za igračice nije nedostajalo dobre atmosfere uz napornu šahovsku igru. Igralo se u tempu igre 30 minuta + 30 sekundi po potezu. Pobjednička ekipa iz šahovskog kluba Damin Gambit Osijek osvojila je maksimalnih 14 bodova (pobjeda u svim kolima) te time osigurala plasman na državno prvenstvo. Drugoplasirani su bili ŠK „Radnik“ iz Velimirovca (12 bodova), a trećeplasirani ŠK „Codeasy“ iz Vukovara (9 bodova).

Pored osvojenog pehara i plasmana i pojedinačno su kadetkinje ŠK Damin Gambit osvojile dvije zlatne i dvije srebrne medalje za osvojene bodove na pločama. Na natjecanju su sudjelovale - kadetkinje Josipa Zovko, Anja Savić, Svea Buchwald i Helena Kosina vođene trenerom Josipom Jurmanom.Damin Gambit