Greška
  • JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 59

Četverac slavio u Svjetskom kupu

Ilustracija Ilustracija Arhiva

Najbolja hrvatska veslačka posada, četverac na pariće u sastavu David Šain, Martin Sinković, Damir Martin i Valent Sinković pobjedom na posljednjoj ovogodišnjoj regati Svjetskog kupa u Luzernu po treći je put osvojila i naslov ukupnog pobjednika u svojoj disciplini u ovom natjecanju.

Svjetski prvaci iz 2010., te srebrni s prošlogodišnjih Olimpijskih igara u Londonu dokazali su odličnu formu i ove godine pobjedama na obje regate Svjetskog kupa na kojima su sudjelovali. Nakon što su propustili prvu regatu u Sydneyu, bili su najbrži u Etonu i Luzernu, te sa 16 bodova, jednim više od posade Velike Britanije, osvojili prvo mjesto. Najbolji su bili i 2010., te prošle godine.

U finalnoj utrci u Luzernu naša je posada preuzela prvo mjesto malo nakon prolaza na 500 metara, te do kraja samo povećavala razmak između sebe i prvih pratitelja Nijemaca. Na kraju je ta razlike iznosila dvije sekunde i 15 stotinki. Treće mjesto zauzela je posada Estonije, dok je Velika Britanija bila peta.

Pobjeda u Luzernu našem je četvercu bila jubilarna 10. u natjecanjima za Svjetski kup u karijeri.