Vatreni u grotlu Marakane izborili bod

Vatreni izborili bod Vatreni izborili bod Foto: index.hr

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je na beogradskoj Marakani 1-1 protiv Srbije i dva kola prije kraja kvalifikacija sve je dalje od prvog mjesta u skupini i direktnog plasmana na Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu.

Međutim, ovim rezultatom Hrvatska je osigurala drugo mjesto u skupini i ulazak u dodatne kvalifikacije. Hrvatska je povela golom Maria Mandžukića u 53. minuti, a izjednačio je Aleksandar Mitrović u 66. minuti. Obje momčadi završile su utakmicu s igračem manje.

Iako se jučer u svijetu obilježavao dan nogometnog  fair playa, hrvatske Vatrene u grotlu Marakane dočekali su zvižduci s tribina. Izviždano je čitanje povelje „Fair playa“ kapetana hrvatske momčadi Darija Srne, potom i Himna RH, stadionom je dominirao veliki transparent „Vukovar“ ispisan ćirilicom, a nakon Mandžukićevog gola navijači s tribina zapalili su hrvatsku nacionalnu zastavu.