Greška
  • JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 59

Poraz Borova na domaćem terenu

Borovo traži prvu pobjedu u kvalifikacijama Borovo traži prvu pobjedu u kvalifikacijama HRV

Košarkaši Borova poraženi su na domaćem terenu u 2. kolu kvalifikacija za A-1 ligu od ekipe Gorice rezultatom 88:71.

Nakon zaostatka domaćina od samo dva koša nakon prve četvrtine (17:15), gosti u drugih deset minuta prave razliku i odlaze na +8 (39:31). Početkom drugog poluvremena igrači Gorice podižu agresivnost u obrani, dok odabranici trenera Damira Volodera više od tri minute ne uspijevaju postići koš, što je rezultiralo dvoznamenkastom razlikom (+18). Pokušali su domaćini i zonskom obranom, no gosti su bili precizni u otvorenim šutevima. U posljednjoj četvrtini se budi nada, Borovo dolazi na -8, no nakon promašaja ispod koša, gosti ubrzo vraćaju razliku i osiguravaju sigurnu pobjedu.

U redovima domaćina najučinkovitiji je bio kapetan Mihael Bekavac sa 24 koša (5 asistencija), dok je Dario Pušić dodao 11 uz 19 skokova. Kod pobjednika Filip Bundović je zabio 22. Borovo u subotu očekuje gostovanje u Škrljevu.