Šest državnih rekorda Hermane Dermiček u Rimu

Mladi članovi Kluba dizača utega „Vukovar“ imali su uspješan nastup na međunarodnim natjecanjima diljem Europe.

U Rimu je održan „ Europski Kup“ za mlađe uzrasne kategorije natjecatelja a nastupile su Reprezentacije iz 14 zemalja Europske unije.

U vrlo jakoj konkurenciji mladih nada, Reprezentacija Hrvatske je osvojila pokal za četvrto mjesto (nagrađeno je pokalima 6 najuspješnijih) iza reprezentacija Poljske, Italije i Austrije.

Svoj doprinos ovom uspješnom nastupu, dale su Hrvatske reprezentativke, vukovarke, Hermana Dermiček i Tea Stojšić.

Hermana je nastupila za uzrast „U15“ i uz ostvaren rezultat od 45 kg u „ trzaju“ i 62 kg u „izbačaju“ a što je ukupno 107 kg u „Biatlonu“. 62 kg u izbačaju i 107 kg u biatlonu su novi državni rekordi za uzraste „U15“, „U17“ i „U20“ a što je ukupno 6 novih državnih rekorda za kat. do 58 kg.

Tea je nastupila za uzrast „U20“ i ostvarila rezultat od 38+45=83 kg,što je ispod njenih mogućnosti, ali školske obveze su učinile svoje i Tea je nastupila sa 3 kg manje svoje tjelesne težine. Pokušala je i Tea oboriti koji držani rekord, te je u „trzaju“ na 41 kg bila neuspješna, a u „izbačaju“ je uspjela podići rekordnih 56 kg, za kat. do 53 kg, ali odlukom sudaca, taj pokušaj nije priznat.

U vodstvu Hrvatske Reprezentacije uz predsjednika i dopredsjednika Saveza, Izbornika, trenera KDU „Vukovar“, bio je i doajen hrvatskog novinarstva, gospodin EDO PECI, koji je pomogao lobirati kod vodstva reprezentacija sudionika, kako bi Hrvatska i Split dobili organizaciju Europskog Prvenstva za 2017. godinu za uzrast seniora.

U Mađarskoj se održavao „Budapest Kup“,uz nastup mladih natjecatelja iz 7 zemalja a na kojem su članovi KDU „Vukovar“, ostvarili zapažen uspjeh :

Ana Crnjac je u kat. +75 kg za uzrast „U15“ uz rezultat od 33+45=78 kg osvojila prvo mjesto, kao i Velina Galović u kat. do 69 kg u „U17“ sa 38+55=93kg.

I Lorena Matin u kat. do 75 kg u „U17“ sa 36+55=91 kg.

Zdenko Prokop je nastupivši u kat. do 69 kg za uzrast „U15“, ostvario rezultat od 62+80=142 kg osvojio prvo mjesto, oborivši 5 državnih rekorda za „U15“ i to sa 62 kg u „trzaju“, 78 i 80 kg u „Izbačaju“ i 140 i 142 kg u „biatlonu“.

Jovan Rašić u kat. do 77 kg za uzrast „U20“ i osvojio drugo mjesto sa rezultatom od 75+95=170 kg.