Lucija Gračanin i Ana Crnjac rekordno – osvojeno 6 odličja

Klub dizača utega Vukovar u Dražicama Klub dizača utega Vukovar u Dražicama

Nakon uspješnih nastupa članova Kluba dizača utega Vukovar na državnim Prvenstvima za mlađe uzraste, gdje su osvojena brojna odličja, osvojene titule prvaka Hrvatske u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji, mladi natjecatelji KDU Vukovar, ogledali su se u Dražicama (Rijeka) sa starijim dizačima utega, nastupivši uspješno i na ovogodišnjem seniorskom Prvenstvu Hrvatske.

Osvojeno je 6 seniorskih odličja i oboreno 12 državnih rekorda za mlađe uzraste.

Velina Galović (17 g.) je osvojila „srebro“ u trzaju i „bronce“ u izbačaju i biatlonu u kategoriji do 58 kg. s rezultatom od 40+50=90 , dok je Lucija Gračanin (14 g.) osvojila 3 bronce u kategoriji do 53 kg. s 42+51=93 kg. Lucija se nije zadovoljila osvojenim odličjima, nego je osam puta pomjerala granice državnih rekorda i to u trzaju s 41 i 42 kg. što su novi rekordi za mlađe kadete, kadete i juniore, dok je rezultat od 93 kg. u biatlonu novi rekord za mlađe kadete i kadete.

Četiri nova državna rekorda za mlađe kadete postavila je Ana Crnjac (13 g.) u kategoriji +63 kg. s rezultatima u trzaju od 39 i 40 kg., u izbačaju s 53 i biatlonu s 93 kg. koja je ostvarila plasman na 7. mjesto.

Korak do odličja, osvojivši 4. mjesto, bila je Darija Lojdl (18 g.) u kategoriji do 63 kg. s rezultatom od 32+40=72 kg., Lorena Matin (17 g.) je u kategoriji +75 kg. s 40+55=95 kg. osvojila 5. mjesto, kao i Zdenko Prokop (15 g.) u kategoriji do 69 kg. sa 67+86=153 kg.