Osvojeno 24 zlatna odličja, 3 pehara i postaljeno 7 novih državnih rekorda

Mladi članovi Kluba dizača utega „Vukovar“, imali su vrlo zapažen nastup na ovogodišnjim prvenstvima Hrvatske za mlađe kadete i kadete, održanom 18. lipnja u Dražicama. Odlukom Hrvatskog dizačkog saveza a radi smanjenja troškova, ova dva natjecanja su održana zajedno, te je bila prigoda da kvalitetni natjecatelji mlađi od 15 godina osvoje i do 6 odličja, koja su pripremljena za svaku dizačku disciplinu (trzaj, izbačaj i biatlon). Pruženu priliku su u potpunosti iskoristili mladi natjecatelji KDU „Vukovar“, koji su uspjeli osvojiti čak 27 novih odličja i od toga 24 zlatnih i 3 srebra, 3 nova pehara i postaviti 7 novih državnih rekorda za mlađe uzraste.

Željka Miljković je nastupila u kategoriji do 44 kg i ostvarila rezultat od 56 kg u biatlonu i 23 kg u trzaju i 33 kg u izbačaju i postala prvakinja Hrvatske u obje starosne skupine i osvojila 6 zlatnih odličja. Željka je sa svojih 8,5 godina primila i pehar kao najmlađa natjecateljica, ali se nije time zadovoljila, nego je osvojila i pehar namijenjen najuspješnijoj natjecateljici do 15 godina starosti po Sinclair bodovima (odnos tjelesne težine i ostvarenog rezultata).

Barbara Topolovec je do 63 kg s rezultatom od 70 kg (30+40) prvakinja Hrvatske za oba uzrasta.

Hermana Dermiček je do 69 kg s rezultatom od 128 kg (55+73) prvakinja Hrvatske za oba uzrasta i uz 6 zlatnih odličja, postavila je i 6 novih državnih rekorda, ostvarenih rezultatima od 73 kg u izbačaju i 128 kg u biatlonu. Novi su to državni rekordi za uzrast U15, U17 i U20.

Nakon uspješnih ostvarenja, nije bilo dileme, da će i pehar namijenjen apsolutno najuspješnijoj natjecateljici, put Vukovara u vitrinu Hermane Dermiček !

Ana Crnjac +69 kg je s rezultatom od 111 kg (48+63) prvakinja Hrvatske, okitivši se sa 6 zlatnih odličja i postavivši novi državni rekord u izbačaju sa 63 kg za uzrast U15.

Zdenko Prokop je nastupio do 77 kg i s rezultatom od 167 kg (77+90), osvojio 3 srebra za uzrast U17.