Vukovar 1991 – Oriolik 2:0 (1:0)

Vukovar 1991 - Oriolik Vukovar 1991 - Oriolik Foto: Kery

Vukovar je zasluženo došao do vrijedne pobjede protiv drugoplasirane ekipe prvenstva Oriolika. Imali su veliki posjed lopte i puno prigoda od koje su dvije iskoristili. U 25. minuti Robin je iskosa izašao pred vratara Zeba i pokušao lobom postići pogodak, ali je bio neprecizan. Pet minuta kasnije Barišić je ušao u kazneni prostor, oslobodio se svog čuvara i pogodio mrežu za 1:0. Pred kraj poluvremena Tadić je pucao glavom nakon kornera ali vratar gostiju brani. U drugom poluvremenu u 62. minuti Robin na asistenciju Škarice pogađa prečku. Pokušali su domaćini s još nekoliko udaraca ali bez rezultata. U 70. minuti bilježimo pokušaj šuta s 30-ak metara gostujućih igrača. Vukovar je 10 minuta prije kraja imao odličnu prigodu kada je Biljan bio sam 6-7 metara pred gostujućim vratima no umjesto šuta pokušao je odigrati kombinaciju. Sve dileme oko pobjednika riješio je Blaž Tustonjić u 86. koji je sa 16 metara odmjerenim udarcem pogodio desni donji kut vratara Zeba. Do kraja utakmice imao je Vukovar još dvije prigode ali bez pogodaka. Bila je to utakmica u kojoj je Vukovar imao veliki posjed lopte, u kojoj je stvorio puno prigoda dok su gosti uspjeli 2-3 puta ozbiljnije zaprijetiti.

Nismo bili na razini na kojoj smo bili u prethodnim utakmicama i nemamo što reći. Nismo realizirali 4 svoje šanse koje nam je poklonio protivnik i koje smo sami stvorili. Pobjeda domaćina je potpuno zaslužena, nema zamjerke – rekao je trener Oriolika Milan Tomljenović.

Čestitam svojim momcima na pobjedi. Čestitam publici što su došli i što su nas bodrili. Napokon dobra utakmica i pobjeda i nadam se da ćemo sada ući u nekakav pozitivan niz i da ćemo ovo držati što dalje u prvenstvu. Neke stvari smo primijenili kroz treninge i sustav i vjerujem da je to kraj jednom crnom a početak pozitivnog niza. Bio je veliki pritisak na igrače ali oni su to „izgurali“ i idemo dalje. – rekao je trener Vukovara 1991 Ante Bulat.Vukovar 1991 Oriolik

U ostalim susretima 8. kola: Slavonac Bukovlje - Valpovka Valpovo 1:1, Kutjevo – Sloga Nova Gradiška 1:2, Vihor – Croatia Đakovo 1:2, Čepin – NAŠK 1:0, Bedem – Vuteks Sloga 4:1, Belišće – Graničar 2:2, Slavija – Marsonia 1:2.