NAŠK – Vukovar 1991 1:2

Vukovar 1991 - Vuteks Sloga Vukovar 1991 - Vuteks Sloga Foto: Kery

Vukovar 1991 je u Našicama gubio 1:0 sve do 90. minute utakmice. Domaćini su poveli iz kontre u 77. minuti. Izjednačio je Valentin Jara u 90., a u trećoj minuti sudačke nadoknade pobjedu je Vukovar donio Dino Brajković – Uspjeli smo utakmicu okrenuti u zadnjih pet minuta iako smo trebali puno prije njihovog gola riješiti utakmicu. Teren je bio loš, a domaćin je od prve minute pokušao „ukrasti“ što je moguće više vremena, nisu htjeli dodavati loptu djeca koja su zadužena za taj dio, to je bio njihov način na koji su probali parirati. Mi nismo iskoristili svoju dominaciju, a dobili smo gol iz kontre i to je naš prvi primljeni gol u proljetnom dijelu prvenstva. Moram čestitati momcima jer su pokazali, karakter, kvalitetu i fizičku moć jer su u zadnjih pet minuta s dva gola utakmicu okrenuli i našu korist – rekao je trener Miroslav Bojko. U Sljedećem kolu u goste dolazi četvrta ekipa prvenstva Croatia Đakovo, o toj utakmici Bojko kaže – Čeka nas teška utakmica, nadam se da ćemo dobiti utakmicu i da ćemo nastaviti raditi pritisak na Marsoniu i Belišće.

Vuteks Sloga – Vihor 3:3

Vuteks Sloga je na svom terenu odigrala 3:3 s Vihorom iz Jelisavca. Povela je Vuteks Sloga 2:0 pogocima Nikole Kosića u '2 i Njegoša Božovića u '24. Gosti su poravnali pogocima Matije Živkovića u '51 i Stjepana Šimičića u '54. Vuteks Slogu je u novo vodstvo doveo Igor Tunjić Lukić u '70, a konačan rezultat postavio je Stjepan Šimičić iz kaznenog udarca u 80. minuti.

Rezultati 23. kola: Valpovka – Zrinski Jurjevac 1:2, Sloga Nova Gradiška – Slavonija 3:3, Oriolik – Slavonac – Bukovlje 2:0, Croatia Đakovo – Kutjevo 4:0, NAŠK – Vukovar 1991 1:2, Vuteks Sloga – Vihor 3:3, Graničar Županja – Čepin 2:0, Marsonia – Bedem 4:0, Slavija Pleternica – Belišće 1:2.