Šahisti Slavena najbolji na županiji

Nastup ŠK Slaven u Babinoj Gredi Nastup ŠK Slaven u Babinoj Gredi Foto: ŠK "Slaven"

U Babinoj Gredi je 12. i 13. veljače održano pojedinačno kadetsko prvenstvo (U12 i U16) te pojedinačno juniorsko prvenstvo (U20) Vukovarsko – srijemske županije za 2022. godinu. U organizaciji ŠS ŽSV, ŠK Šokadija Babina Greda te ŠK Šahovski centar Nexus.

Članovi Šahovskog kluba "Slaven" Vukovar osvojili su 1. mjesta u svim kategorijama, okitili se sa 7 zlatnih medalja i 1 srebrnom, a klub je osvojio prvu nagradu za najbolje postignute rezultate na prvenstvu.

Prva mjesta u sve tri kategorije (U12, U16 i U20) osvojili su: Duje Mandarić, Nikola Konjević i Petar Kovač, kao i prva mjesta u kategorijama do 8, 10 i 14 godina koja su osvojili: Filip Jonjić, Petar Marušić i Nikola Konjević

Najbolja kadetkinja turnira do 12 godina je Dunja Uzelac koja je i srebrna u ukupnom poretku do 12 godina.

Klub su na prvenstvu još predstavljali:

- U kategoriji U12: Špehar Marko, Maltašić Eva, Lorena Roša, Boško Cvetojević, Miran Kovač, Alek Stanivuković, Marija Sauka, Jelena Erceg, Sara Andrić, Tia Kajinić i Leona Šibalić

- U kategoriji U16: Borna Radić

- U kategoriji U20: Marko Šeper, Bruno Niemčić, Aleksa Konjević, Marko Kresić

Mnogim je članovima ŠK "Slaven" ovo bio prvi turnir.