Šest zlata, šest srebra i jedna bronca za dizače utega Vukovar

Željka Miljković Željka Miljković Foto: KDU Vukovar

Po Kalendaru natjecanja Hrvatskog dizačkog saveza, Prvenstvo Hrvatske za seniore, održano je u Sportskom centru "Gripe" u Splitu 25. i 26. lipnja. Mlada ekipa Kluba dizača "Vukovar" i na ovom natjecanju ostvarila je izuzetan uspjeh, osvojivši ukupno 13 odličja (6 zlata, 6 srebra i 1 broncu).

Uspjeh je tim veći što je u ekipi Vukovaraca samo jedan "pravi" senior a ostali su svi mlađeg uzrasta.

Odličja su se osvajala u sve tri dizačke discipline, te su po tri zlata (za trzaj izbačaj i biatlon) osvojili Srđan Mrđenov u kategoriji do 61 kg. s rezultatima 72+90=162 kg. i Nikola Todorović do 73 kg. sa 100+120=220 kg., tri srebra su pripala Kristijanu Bertranu +109 kg. sa 121+150=271 kg., dva srebra i broncu osvojila je Nataša Dermiček u kategoriji do 55 kg. s 53+67=120 kg. a jedno srebro je pripalo Željki Miljković do 64 kg. u trzaju sa 66 kg. Podignuta težina je novi državni rekord za mlađe kadete i kadete. Naša mlada rekorderka (14 g.), vodila je borbu sa seniorsku titulu sa 8 godina starijim dvjema Zagrepčankama, ali nažalost nije bila uspješna u izbačaju, te je ostala bez plasmana.

Jedina Vukovarka koja na svom vratu nije imala priliku osjetiti draž primanja odličja je Ema Ileš koja je nastupila u kategoriji do 81 kg. i s rezultatima od 35+50=85 kg. ostvarila je plasman na četvrto mjesto.