U Vukovarskoj gospodarskoj zoni (VGZ) svečano je otvoren prostor tvrtke Alis d.o.o. odnosno proizvodni pogon i uredski prostori. Riječ je o investiciji vrijednoj 6,8 milijuna kuna, a gradnja je započela prošle godine. Glavna je djelatnost proizvodnja metalnih konstrukcija, doznali smo od suvlasnika tvrtke Slobodana Aleksića.

Policijski službenici Policijske uprave vukovarsko-srijemske dovršili su kriminalističko istraživanje nad 37-godišnjakom zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela „Neovlaštena proizvodnja i promet drogama“.

Osječki Gradski prijevoz putnika dobio je šest novih autobusa, a riječ je novim solo gradsko/prigradskim poluniskopodnim autobusima.

Predstavnici manjina dogovorili plan rada za 2023. godinu

U palači Srijem u Vukovaru održana je četvrta ovogodišnja sjednica vijeća i predstavnika nacionalnih manjina Vukovarsko-srijemske županije.

(Petak, 09 Prosinac 2022 11:56)
Vukovarski karatisti nastupili u Varaždinu i Osijeku

Karatisti Karate kluba "Vukovar '91" nastupili su na tradicionalnom Kupu sv. Nikole u Varaždinu gdje su osvojili 8 medalja. Zlatne medalje osvojili su Agata Šeremet i Patra Barun, srebrne medalje Ivano Bajrak, Tena Čošić i Nela Radonić koja je osvojila i jedno treće mjesto. Dvije brončane medalje osvojila je Renata Selak a jednu Nika Andrić. Klara Sabo gubi u borbi za treće mjesto.

Na 5. kolu otvorene lige Osječko - baranjske županije i Prvenstvu Slavonije. Neki članovi kluba nastupili su po prvi puta u katama te su osvojili medalje. Prvo mjesto osvojili su: Ante Popović, Roula Shoukry i Ena Kunić. Drugo mjesto: Una Bođirković, Leon Krstić, Melek Biljalov, Antea Dumendžić, Nika Andrić, Renata Selak i Lucija Mikličanin. Dok su treća mjesta osvojili: Niko Popović , Marin Sučić, Vid Furundžija, Tena Čošić, Antea Soldo, David Đukić, Filip Idoški, Lara Dumendžić, Lara Klinovski, Nika Andrić, Lucija Mikličanin i Renata Selak dok je Nela Radonić osvojila dva treća mjesta. Nastupili su još Lucija Vukšić i Petrik Jokić.

Tri milijuna kuna uzgojnim udruženjima u stočarstvu

Ministrica poljoprivrede Marija Vučković s državnim tajnikom Tugomirom Majdakom i ravnateljem Uprave za stočarstvo i kvalitetu hrane Zdravkom Baraćem u četvrtak, 8. prosinca 2022. godine, sudjelovala je na potpisivanju ugovora iz Programa potpore za sufinanciranje rada uzgojnih udruženja u području stočarstva za razdoblje 2021. – 2023. godine, kreiranog u cilju pomoći uzgojnim udruženjima u učinkovitijem provođenju uzgojnih programa te jačanju njihove samostalnosti i neovisnosti, pri čemu su primarne zadaće unaprijeđenje uzgoja kroz stvaranje jedinki boljih proizvodnih odlika i očuvanje specifičnih genotipova odnosno izvornih i zaštićenih pasmina domaćih životinja.

(Petak, 09 Prosinac 2022 10:11)
Zajednica amputiranih osoba traži suvremena pomagala

Zajednica amputiranih osoba traži da Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) omogući pacijentima suvremena pomagala te tvrde da su proteze na aktualnom popisu HZZO-a zastarjele i ispod razine ljudskog dostojanstva.

(Petak, 09 Prosinac 2022 10:04)

Nikola Todorović pobjednik je Kupa Europske unije u dizanju utega

Nikola Todorović Nikola Todorović Foto: KDU Vukovar

U Španjolskoj je četvero članova Kluba dizača utega "Vukovar", branilo boje Republike Hrvatske na Kupu Europske unije za mlade sportaše.

Nikola Todorović u konkurenciji natjecatelja do 17 godina, nije imao dostojnog protivnika i s rezultatima od 117 kg. u trzaju, 136 kg. u izbačaju i 253 kg. u biatlonu i ostvarenih 328 sinclair bodova, "pomeo" je konkurenciju, ostavivši drugoplasiranog za 21 sinclair boda, postavši pobjednikom za uzrast U17.

Rezultat u trzaju je novi državni rekord, dok je u biatlonu izjednačen.

Podigao je Nikola u izbačaju i 140 kg., što je gotovo dvostruko više od njegove tjelesne težine, ali nažalost odlukom sudaca pokušaj nije priznat.Nikola Todorović 2

U konkurenciji natjecateljica do 15 godina, nastupila je Željka Miljković sa 63+75=138 kg. i s ostvarenih 180 bodova plasirala se na osmo mjesto.Željka Miljković

U konkurenciji U17, nastupila je Nataša Dermiček s 52+66=118 kg. i , 168 bodova, osvojivši jedanaesto mjesto.Nataša Dermiček

David Todorović je branio boje Republike Hrvatske u konkurenciji U20 i s rezultatima od 105+125=230 kg. i 286 bodova, osvojio je sedmo mjesto.David Todorović

U Španjolskoj je nastupilo 13 ekipa, Hrvatska je peta u muškoj a osma u ženskoj konkurenciji.

Imati četiri natjecatelja u Hrvatskoj Reprezentaciji, samo po sebi imponira a kada među njima imate "zlatnog momka" pobjednika natjecanja, kud ćeš veće sreće za trenera i sve u klubu.

Dokazali smo da proteklih desetak godina postojanja kluba nismo radili "sizifov" posao, nego da smo stvorili nešto vrijedno, što pronosi ime našeg Grada i Republike Hrvatske diljem Europe i svijeta. Nadamo se da će to prepoznati i odgovorni u Gradu i Zajednici športskih udruga i da će biti malo više razumijevanja za naše buduće potrebe, jer da bi se išlo naprijed, potrebno je našim reprezentativcima osigurati, adekvatnu prehranu i bolje uvjete natjecanja a ne da su smješteni u naj jeftinijim apartmanima, hrane se u fast foodovima, kako bi imali dovoljno sredstava za izvršenje programa natjecanja, jer ova djeca to zaslužuju - riječi su Milana Kordića trenera Kluba dizača utega Vukovar.