Rukometaši Borova porazom u Petrijevcima umanjili šansu za osvajanjem prvog mjesta

Borovo - Nova Gradiška Borovo - Nova Gradiška Foto: Janoš Kery

U 14. kolu 2. Hrvatske rukometne lige istok, rukometaši Borova su na gostovanju kod Petrijevaca izgubili 28:27. Za vodećom ekipom prvenstva Valpovkom zaostaju tri boda te su tako znatno umanjili šanse za osvajanje prvenstva. Do kraja prvenstva još su 4 kola. Borovo je loše otvorilo utakmicu i nakon deset minuta gubilo je 8:3. Kod 13:10, Borovo pravi seriju od četiri gola i dolazi do 13:14. na odmor se otišlo rezultatom 14:15. Borovo je dobro krenulo u drugo poluvrijeme imalo je četiri gola prednosti 14:18, ali su domaći igrači u 54. minuti susreta preokrenuli rezultat. U posljednju minutu ušlo se rezultatom 26:26. Domaćini postižu još dva gola za 28:26 a u posljednjim trenucima utakmice Borovo je smanjilo za konačnih 28:27. Najbolji strijelac bio je domaći igrač Luka Jakubović koji je postigao 7 golova. Kod Borova po 5 su golova postigli Ivan Skaramuca i Neven Radojević, 4 je postigao Ivan Pinjuh, po 3 Igor Franić i Luka Cickai, po 2 Renato Luketić, Mihael Novokmet i Ante Marković te je 1 gol postigao Luka Kuštro.

Rezultati 15. kola: Orahovica – LiPa 31:37, Osijek 2 – Nova Gradiška BD Gruppe Austria 27:31, Petrijevci – Borovo 28:27, Slavija – Brod 22:27, Županja – Valpovka 24:25.