NAJNOVIJE
Održana sjednica županijske Koordinacije za ljudska prava

Održana je 2. redovna sjednica županijske Koordinacije za ljudska prava na kojoj je, među ostalim, bilo riječ o potrebama i problemima osoba s invaliditetom.

(Srijeda, 06 Prosinac 2023 14:59)
Održana edukacija za obveznike Vukovarsko-srijemske županije

U organizaciji Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa i Vukovarsko–srijemske županije u Velikoj vijećnici Vukovarsko-srijemske županije u Vinkovcima održana je edukacija za obveznike naše županije.

(Srijeda, 06 Prosinac 2023 13:58)
Zimska služba spremna za zimske uvjete na cestama

Pred nama su zimski uvjeti na cestama pa smo provjerili kako se za ovu situaciju pripremila komunalna Gradska tvrtka Komunalac.

(Srijeda, 06 Prosinac 2023 13:47)
21 zlato, 12 srebra, 6 bronci, 2 pehara i 3 rekorda za Klub dizača utega Vukovar

Po Kalendaru natjecanja Hrvatskog dizačkog saveza, vikend koji je za nama, bio je pun aktivnosti za hrvatske dizače utega jer je u Osijeku održan trostruki program: Prvenstvo Hrvatske za U17 u obje spolne konkurencije, 3. završno kolo ekipnog Prvenstva Hrvatske za seniore i KUP Republike Hrvatske.

U prvom dijelu natjecanja U17, prema očekivanju, najviše uspjeha imali su članovi Kluba dizača utega "Vukovar", osvojivši impresivnih 39 odličja i to 21 zlato, 12 srebra i 6 bronci.

Titule prvaka Hrvatske u sve tri dizačke discipline su osvojili: Korina Komorski do 40 kg, Tanja Turukalo do 71 kg, Maja Kell do 76 kg, Dunja Kapidžić do 81 kg, Saša Turukalo do 55 kg, Viktor Rendulić do 61 kg, i Sergej Gavrovski +102 kg.

Po tri srebra su pripala Eleni Štefanek do 71 kg, Bruni Prokopu do 67 kg i Borni Burčaku do 73 kg. Dva srebra i broncu je osvojila Ana Đurić do 55 kg, a srebro i dvije bronce su pripali Hanni Tvorek do 55 kg.

Nakon ostvarenog u pojedinačnoj konkurenciji, nije bilo dileme da će i pehari za najuspješniju žensku i mušku ekipu put Vukovara.

Niti ovo natjecanje nije prošlo bez novih državnih rekorda a opet je u fokusu bila Tanja Turukalo, koja je s podignutom težinom od 90 kg u izbačaju postavila nove rekorde za uzraste U15, U17 i U20.

U ženskom Kupu Republike Hrvatske naša mlada ekipa u sastavu Korina Komorski, Manda Braje, Maja Kell, Tanja Turukalo i Nataša Dermiček osvaja je četvrto mjesto.

Isti plasman imali su i dečki i u Kupu i u završnici ekipnog Prvenstva Hrvatske a ekipu su činili Saša Turukalo, Sergej Gavrovski, Srđan Mrđenov, Nikola Todorović, David Todorović i Kristijan Bertran.

U Osijeku je nastupilo ukupno 18 članova kluba te im klub čestita na ostvarenom uspjehu.

(Srijeda, 06 Prosinac 2023 13:08)
Jedan vikend, dva natjecanja, puno uspjeha

U nedjelju 3. prosinca, Streljački klub "Grič 7" Vukovar nastupio je u Zagrebu na turniru 47. Mladost Trophy i u Valpovu na prigodnom natjecanju povodom dana grada Valpova.

Na turniru 47. Mladost Trophy, održanom u Domu sportova u Zagrebu, nastupila je Kiara Lemac bok uz bok s predstavnicima još 9 zemalja. Kiara je nastupila u dvije kategorije. U seniorskoj kategoriji u disciplini 10m zračni pištolj žene sudjelovalo je ukupno 40 natjecateljica od čega je Kiara zauzela 27. mjesto s 530 ostvarenih krugova. U kategoriji 10m zračni pištolj juniorke sudjelovalo 19 natjecateljica a Kiara je zauzela 13. mjesto.

Ovaj turnir bio je jedinstvena prilika za susretanje vrhunskih natjecateljima iz različitih zemalja. Međunarodna prisutnost pridonijela je raznolikosti i dinamici natjecanja, omogućavajući razmjenu iskustava.

U sklopu proslave dana grada Valpova, članovi SK "Grič 7" aktivno su sudjelovali na natjecanjima u disciplinama ISSF zračna puška i ISSF zračni pištolj. Natjecanje je okupilo natjecatelje iz različitih klubova naše regije, stvarajući dinamičnu atmosferu i priliku za natjecanje na višoj razini.

Nastupilo je 5 natjecatelja: Dario Kampel i Agata Bunarkić nastupili su u disciplini ISSF zračni pištolj a Petra Budimir, Emi Kavać i Milica Jeremić u disciplini ISSF zračna puška.

Dario Kampel zauzeo je 9. mjesto s 343 ostvarena kruga. Agata Bunarkić zauzela je čvrsto prvo mjesto i time osvojila zlatnu medalju.

Djevojke na pušci svoje rezultate okrunile su peharom zauzevši treće mjesto u ekipnom dijelu natjecanja i to u sastavu Emi Kavać, Milica Jeremić i Petra Budimir.

(Srijeda, 06 Prosinac 2023 13:01)
Vukovarski motomrazovi podijelit će 400 paketića

I ove će godine članovi Sportskog moto kluba Golubica Vukovar provesti tradicionalnu akciju Vukovarski motomrazovi kojom božićnim paketićima daruju djecu u potrebi.

(Srijeda, 06 Prosinac 2023 12:38)
Hrvatski zavod za zapošljavanje uveo je nove digitalne usluge

Hrvatski zavod za zapošljavanje uveo je nove digitalne usluge.

(Srijeda, 06 Prosinac 2023 12:17)

Sloga iz Borova pobjednik je Kupa Nogometnog središta Vukovar

Zlatko Vrančić i Đorđe Savatić Zlatko Vrančić i Đorđe Savatić Foto: Janoš Kery

Stadion u Iloku. Suci: Bruno Luketić, Venio Fehir, Andrej Šormaz, Antonio Ripić. Delegat: Oto Saračević.

Fruškogorac: Vladimir Vujasinović, Goran Vignjević ( od 46' David Šimić), Marko Tadić, Marko Karamatić (od 35' Domagoj Pole), Petar Krešimir Karamatić, Ivan Andrić, Josip Pole (od 72' Domagoj Kraljević), Stjepan Klepica, Valentin Češko ( od 67' Danylo Hai), Drago Ćorić, Stjepan Boban.

Sloga: Srđan Đukić, Aleksandar Glamočak, Dušan Bokan, Mihajlo Ajduković ( od 77' David Bodza), Saša Jović, Đorđe Savatić, David Simić ( od 65' Danijel Spasić), Milan Rakić, Davor Bratić ( od 83' Duško Milošević, Gaviria Heredia Sergio Andres, Njegoš Božović ( od 90'+6' Slobodan Lukić)

U Iloku je odigrano finale Kupa Nogometnog središta Vukovar. Pomalo neočekivano u finalu su se našli Fruškogorac i Sloga iz Borova. To je prvi puta da u finalu nije bila jedna od najboljih ekipa Nogometnog središta Vukovar HNK Vukovar 1991 ili NK Vuteks Sloga. Povelo je Borovo pogotkom Davora Bratića s 25 metara u 35', Fruškogorac je izjednačio pogotkom Valentina Češka u 38', pobjedu gostima donosi Njegoš Božović u 41' iz kaznenog udarca koji je dosuđen na intervenciju pomoćnog suca. U drugom poluvremenu Fruškogorac je imao inicijativu i posjed lopte ali nije bilo čistih prigoda. Evo što je nakon utakmice rekao trener i igrač Sloge Saša Berarević – Prije svega hvala i čestitke domaćinu koji je ovdje došao jednako nenadano kao i mi. Nama je ovaj kup poslužio da igramo jače utakmice kroz sezonu jer smo već daleko unaprijed završili u 2. ŽNL pitanje prvaka i titulu. Pokušali smo oformiti neku ekipu za 1. ŽNL no stjecajem okolnosti nismo se pojačali kako smo željeli još su nam neki igrači otišli, naših par mlađih. Krenuo je onaj peh s ozljedama, zdravstvenim problemima, dva dečka odselila, na takve stvari ne možeš utjecati. Opet, što zahvaljujući kosturu ekipe, našoj dobroj igri, što su se na nekakav način svi između sebe pomlatili mi nismo kiksali. Došli smo do finala, došli smo tu da pobijedimo što smo pokazali prvo poluvrijeme. Mislim da smo bili izvanredni s obzirom da smo mi amateri, da je to šesta liga, da ti dva igrača ne dođu, da ti se prvi strijelac razboli bukvalno noć prije možda i najbitnije utakmice za njega jer ovaj trofej nažalost nema. Poklonit ćemo mu ga, u pitanju je naš igrač Siniša Sušić. Prvo poluvrijeme izvanredno, drugo poluvrijeme morali smo se braniti, ostali smo bez dva zadnja vezna, obojica su zbog povrede napustili igralište. Ostali smo i bez trećeg igrača koji je tražio zamjenu zbog ozljede i našli smo načina da se obranimo. Ilok je imao 80 posto loptu u svojim nogama i samo jednu stopostotnu šansu što govori koliko smo bili dobri i požrtvovni, bacali smo se na glavu do zadnje minute i ovoj je jadan veliki uspjeh za naš klub – rekao je Berarević.Fruškogorac Borovo5 objavljeno

Domaćini, igrači Fruškogorca na kraju nisu uspjeli izjednačiti i prolongirati pitanje pobjednika -

Rekao bih zaslužena pobjeda gostiju. Ušli smo dosta dobro u utakmicu prvih 15 minuta, onda smo neshvatljivo stali, srljali iz greške u grešku, nismo poštivali ništa od onoga što smo se dogovorili. Nakon toga i eurogol Bratića s 25 metara. Mi smo valjda predodređeni da dobivamo takve golove i odmah nakon toga izjednačimo i dignemo se, počnemo igrati i onda nespretna reakcija jedna i rekao bih ipak sporan penal gdje je bilo obostranog povlačenja. Glavni sudac nije ni vidio penal ali pomoćni ulazi u teren koji je inače bio 10 metara dalje od glavnog suca. Nećemo se vaditi na to. Drugo poluvrijeme smo probali nešto i imali smo nekoliko izglednih situacija ali kad tako uđeš u utakmicu onda te lopta neće nagraditi. Čestitke Slogi i sretno dalje – rekao je trener i igrač Fruškogorca Petar Krešimir Karamatić.Kup NS Vukovar 2023 3

Pobjedničkoj ekipi je pehar u trajno vlasništvo ispred Nogometnog središta Vukovar uručio Branko Pranjić dok je prijelazni pehar uručio predsjednik središta Zlatko Vrančić – Prvo bih čestitao i jednom i drugom klubu na ulasku u finale jer sigurno na početku ciklusa za kup ove godine nitko nije očekivao da će Fruškogorac i Sloga biti finalisti ali rezultati su bili takvi. Iznenađenja su uvijek moguća i to se sada najbolje pokazalo. Ono s čime sam ja posebno zadovoljan je fer i korektna igra, jedno izuzetno ponašanje, korektno i od vodstva i jedne i druge ekipe kao i od igrača obje momčadi. Tako da i jednima i drugi čestitam na tome. Čestitam i Slogi na osvojenom kupu i želim im da u nastavku natjecanja za kup Vukovarsko-srijemske županije nastave s uspjesima i nadam se da će dostojno braniti boje i svog kluba i Nogometnog središta Vukovar – rekao je Vrančić.Kup NS Vukovar 2023 4

Pročitano 259 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)
Objavljeno u Sport

FACEBOOK KOMENTARI

Poveži se s nama

Iz naših foto galerija