Greška
  • JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 59

Vukovarski dizači utega obaraju državne rekorde

Vukovarci uspješni u Zagrebu Vukovarci uspješni u Zagrebu arhiva kluba

Proteklog vikenda u Zagrebu je održano Prvenstvo Hrvatske u dizanju utega, na kojem su nastupili i članovi KDU „Vukovar“.

Martina Stojšić je postala prvakinja države u kategoriji do 48 kg u sve tri discipline te osvojila tri zlatna odličja sa rezultatima od 49 kg u  trzaju, 58 kg u izbačaju, što čini rezultat u olimpijskom biatlonu od 107 kg. Sva tri ostvarena rezultata si novi državni rekordi, koje je Martina i do sada držala.

Stepenicu niže na pobjedničkom postolju plasirale su se Hermana Dermiček u kategoriji do 58 kg (40+55=95 kg), Snežana Stojakoveć do 75 kg (38+52=90 kg) i Velina Galović +75 kg (39+55= 94 kg). Brončana odličja su svojim nastupom zaslužile Melani Cetina u kategoriji do 48 kg (26+36=62 kg) i Tea Stojšić u kategoriji do 53 kg (33+45=78 kg).

Kod muškaraca Herman Ivkić je sa rezultatima od 51kg u trzaju i 73 kg u izbačaju (124 kg u olimpijskom biatlonu) postavio nove državne rekorde za mlađe kadete i osvojio 3 srebrna odličja u kategoriji do 56 kg, dok je Davor Horvat  u kategoriji do 77 kg  sa 101 kg u trzaju osvojio broncu, sa 120 kg u izbačaju također broncu, a u olimpijskom biatlonu sa 221 kg srebro.