Vukovar – Multinorm Cerna 26:25

Vukovar Multinorm10Rukometašice Vukovara teže su od očekivanog došle do pobjede u županijskom derbiju protiv odlične ekipe Multinorma. Vukovar je vodio u prvom poluvremenu i s 5 golova razlike kada je bilo 8:3 no gošće su uspjele poravnati na 12:12 a na poluvrijeme se odlazi rezultatom 13:12. U nastavku se igralo gol za gol Vukovar je bio pod velikim pritiskom ali su rukometašice Vukovara uspjele sačuvati prednost za novu pobjedu. Multinorm se pokazao kao izuzetno težak protivnik koji će biti teška prepreka i drugim ekipama. Za Vukovar po 6 pogodaka su postigle Bojčić i Dragojević, po 5 Matota i Matasović, Granat je postigla 2 a Cindrić i Damjanović po 1 pogodak. Kod Multinorma Josipović je postigla 10, Nikolić 4, Kuskumović i Jurković 3, Jurišić 2 a po 1  Šnajder, Sučić i Hastentenfel. –   Teška utakmica, toliko šansi ispromašivati, toliko kontri, toliko zicera, toliko penala i normalno ono što ne iskoristiš to ti se razbije o glavu. Tako da je to bilo „li-la“. Da smo iskoristili više šansi normalno da ne bi bilo toliko problema. Imali su i oni svoje šanse ali uvijek gledaš sebe i ja mislim da smo mogli daleko prije napraviti razliku. Sljedeća utakmica je derbi s Osijekom koji je dugo vremena bio prvoligaš i iskusniji je od nas ali vidjet ćemo. Dvije ekipe su ispred nas na tablici no vidjet ćemo. Meni je samo to što mislim da naše cure same sebe uvijek pobijede bez obzira na protivnika. Rijetko kad smo nadigrani više su greške presudile da izgubimo prednost ali valjda će i to „leći“ pa će biti sve u redu – rekao je trener rukometašica Vukovara Ivica Lassinger.

Rezultati 8. kola: Podravka Lino – Osijek 21:28, Đakovo – Zelina 19:26, Baranja – Koka 2 30:20, Đurđevac – Brod 27:19, Tvin Virovitica – Bjelovar 2 27:23, Vukovar – Multinirm Cerna 26:25.