KK Šanac Karlovac – KK Borovo 77:83

Borovo - Agrodalm Borovo - Agrodalm Foto: Kery
Nakon početnog nesnalaženja u Prvoj košarkaškoj ligi, košarkaši Borova došli su do prve pobjede i to u gostima kod Šanac Karlovca. Prvo je poluvrijeme završilo 39:42, prednost Borova od tri koša. Prva četvrtina završila izjednačeno 21:21, a u druga 18:21. Borovo je igralo na kontre a domaćin je u prvoj četvrtini parirao tricama, Josipović je samo u prvoj četvrtinu pogodio pet od šest trica i držao priključak domaćeg sastava. U trećoj četvrtini Borovo je napravilo razliku od pet koševa za 21:26 i ostvarena prednost je sačuvana do kraja utakmice. Najbolji strijelac u redovima Borova bio je Boras s 18 koševa dok je kod domaćeg sastava Josipović postigao čak 40 koševa – 35 minuta smo igrali na visokoj razini, zadnjih pet minuta smo se vjerojatno malo i uplašili mogućnosti pobjede pa smo na psihološkoj bazi radili neke gluposti ali uspjeli smo to ispraviti i na kraju pobijediti momčad koja ima tri odlična igrača Josipovića, Češkovića i Kraljića. U gostima je pobjeda još slađa – rekao je trener KK Borovo Goran Gunjević. Ostali rezultati 7. kola: Agrodalm – Gorica 69:93, Pula 1981 – Bosco 70:72, Rudeš – Podravac 88:80, Kvarner 2010 – Istrauni 113:111, Grafičar – Universitas 83:75. Poredak: 1. Gorica 14 2. Agrodalm 13 3. Bosco 13 4. Rudeš 12 5. Universitas 11 6. Kvarner 2010 11 7. Istrauni 10 8. Podravac 9 9. Grafičar 9 10. Šanac Karlovac 9 11. Borovo 8 12. Pula 1981 7 U 8. kolu sastaju se: Borovo – Istrauni, Podravac – Kvarner 2010, Gorica –Rudeš, Bosco – Agrodalm, Universitas – Pula 1981, Šanac Karlovac – Grafičar.