Košarka: Vukovar – Vinkovci 67:75

Vukovar - Vinkovci Vukovar - Vinkovci Foto: Kery

U županijskom derbiju Vukovar - Vinkovci više su pokazali košarkaši Vinkovaca koji su pobijedili 67:75. Bila je to izjednačena utakmica a sve je riješeno u zadnjoj četvrtini. Prva četvrtina završila je 16:16, a druga 21:21. Nakon poluvremena Vukovar je dobio treću četvrtinu 15:13 no gosti su imali više koncentracije te su dobili četvrtu četvrtinu 15:25 za konačnih 67:75. – imali smo problema, to je već prošlo u sinkronizirano nemamo niti jednog visokog igrača. Što je bilo danas jako teško i s trenerske strane kada u ekipi od četiri visoka nemate tri petice, jako teško. Pokušali smo poluagresijom, agresijom dok smo imali snage a onda se dogodilo da se Patrik Bjelanović povrijedio u prvom poluvremenu nakon pet minuta svoje igre i s malim brojem igrača teško je bilo očekivati više. Bilo je pitanje samo kada ćemo pasti. Dečki su dali sve od sebe, čestitam vinkovčanima, rezultat je na kraju bio 8 razlike i nije baš adekvatno kretanju rezultata. Imali smo mi u prvom poluvremenu i osam razlike gdje smo promašili jedan zicer i nakon toga smo u rekontri primili tricu…S ovako malim brojem igrača ne mogu više tražiti od ekipe – rekao je trener Sanjin Kalaica. Nakon ove utakmice slijedi stanka do 13. siječnja kada se igra zadnja utakmica ovog dijela prvenstva

Rezultati 8. kola: Đakovo – Slavonki Brod 1946 92:70, Osječki sokol – Županja -:-, Vukovar – Vinkovci 67:75, Požega – Rekord Tim 67:79.