Košarka: Borovo – Istrauni 87:98

Borovo je propustilo na svom terenu doći do bodova protiv ekipe Istrauni. Prvu su četvrtinu dobili košarkaši Borova 31:28, potom  gosti dobivaju drugu četvrtinu 20:27, te se na odmor odlazi rezultatom 51:55. U nastavku utakmice gosti su raspoloženiji i tricama prave razliku 13:24. U zadnjoj četvrtini Borovo je imalo seriju od 12 koševa i smanjilo je zaostatak na 6 koševa ali su gosti izdržali pritisak i upisali pobjedu 87:89. Najbolji strijelci u redovima domaćina bili su Boras s 33, Brocić s 18 i Rajšić s 14 koševa, dok su za goste najbolji strijelci Šljuka s 22 a Bilalović i Šamija sa 17 koševa.  – Ne mogu svojim momcima ništa prigovoriti, dali su sve od sebe. U određenim trenucima kad se lomila utakmica igrači Istrauinija pokazali su kvalitetu, iskustvo i znanje i prelomili utakmicu u svoju korist. Apsolutno zaslužena pobjeda gostiju. Mislim da smo pokazali u ovim utakmicama osim u utakmici s Goricom i Agrodalmom da smo sve utakmice mogli pobijediti i izgubiti. Vidjeli ste da je liga takva da jednostavno ne prašta greške. Ako uspijemo dovesti pojačanja u drugom dijelu ćemo biti još konkurentniji tako da se nikako ne predajemo i ne mislim da smo mi glavni kandidat za ispadanje – rekao je trener Borova Goran Gunjević. Prvenstvo se nastavlja 13. siječnja 2018. kada Borovo gostuje kod Grafičara iz Ludbrega koji im bježi 1 bod.

Rezultati 8. kola: Borovo – Istrauni 87:98, Podravac – Kvarner 2010 79:103, Gorica –Rudeš 115:59, Bosco – Agrodalm -:-, Universitas – Pula 1981 96:59, Šanac Karlovac – Grafičar 92:83.