Pobjeda Borova na gostovanju u Puli

Pula 1981 - Borovo Pula 1981 - Borovo Foto: Siniša Đurić
Košarkaši Borova ostvarili su i drugu uzastopnu pobjedu. Nakon Podravca, u gostima su bili bolji od Pule 1981 pobijedivši 83:80. Domaći sastav koji je posljednji na prvenstvenoj ljestvici tražio je bodove protiv Borova koji se također bori za opstanak. Pula je dobro krenula u utakmicu i prvu je četvrtinu dobila 22:15. U drugoj četvrtini Borovo je uspostavilo ravnotežu i dobilo je 17:18. Na odmor se otišlo rezultatom 39:33. U trećoj četvrtini Borovo se približilo domaćinu na dva koša razlike bilo je 14:18. Ključan trenutak dogodio se pet minuta prije kraja susreta kada su domaćini dobili dvije tehničke pogreške, što su gosti preko Juraja Borasa iz slobodnjaka i Jakova Šarca iza linije za tricu iskoristili i otišli na +7. Košarkaši Borova uspjeli su prednost obraniti do kraja susreta i zadnju četvrtinu završiti s 27:32 za konačnu pobjedu 80:83. Juraj Boras košarkaš Borova - utakmica je bila jako teška. Stizali smo ih cijeli susret i mislim da je presudila naša kondicijska priprema i veća rotacija na klupi. Ovi bodovi su nam jako vrijedni, kako ekipi, tako i treneru. Pogotke za Borovo postigli su Boras 28, Miljanić 15, Žulj 12, Šarac 10, Rajšić 9, Brocić 3, dok su Bekavac, Kapović i Kovač postigli po 2 pogotka. Kod domaćina najefikasniji je bio Anderson sa 23, te Đugum s 19 i Perdija s 14 koševa. U sljedeća tri kola Borovo igra s tri prvoplasirane ekipe. U sljedećem 12. kolu Borovo će ugostiti vodeću ekipu prvenstva Goricu, zatim slijedi utakmica u gostima s Agrodalmom te domaća utakmica s Boscom.