Splićanke prejake za Vukovar

Vukovar - Split 2010 Vukovar - Split 2010 Foto: Kery
ŽRK Vukovar – ŽRK Split 2010 25:33 U 1/8 finala Hrvatskog kupa rukometašice Vukovara ugostile su prvoligaša Split 2010. Očekivano gošće su bile bolje i pobijedile 25:33. Na poluvremenu je bilo 9:17. U drugom poluvremenu Vukovar nije uspio smanjiti zaostatak od 8 golova. – Došli smo pobijediti u Vukovar jer imamo ambicija za kup da vidimo dokle se možemo boriti i nastavljamo s pobjedama. Ovdje smo bili favoriti i nije bilo pitanja tko je pobjednik danas ali smo mi trebali od prve minute stisnuti kako treba. Čekamo sljedećeg protivnika u kupu, nadamo se malo lakšem da možemo proći među prvih 4 a što se tiče prvenstva idemo na sami vrh da budemo među prvih 5 i to nam je cilj ove sezone – rekla je najbolji strijelac utakmice, gostujuća rukometašica Danijela Mistrić. – Došla je do izražaja kvaliteta, igramo Prvu ligu već 4-5 godina i to se osjeti na rezultatu i mislim da je to realan odnos snaga. Moram čestitati Vukovaru na kvalitetnoj igri a i svojim djevojkama na zasluženoj pobjedi. Igrali smo ozbiljno, doduše nedostajale su nam 3-4 igračice koje nisu tu zbog fakultetskih obveza ali smo igrali ozbiljnu natjecateljsku utakmicu s namjerom pobjede rekao je Nenad Rogulj trener Splita – Trudile smo se, pokušale, imale smo možda malo previše tehničkih grešaka, možda smo previše htjeli, brzali. Nismo odigrali najbolje što možemo jer smo još na pola priprema i noge su teške. Dali smo u ovom trenutku koliko smo mogli. Samo, žao mi je što smo imali toliko grešaka, to nismo smjeli i htjeli napraviti ali malo smo previše željeli. Bilo je lijepih akcija i lijepih golova i sve u svemu nije baš neka tragedija. Prvu prvenstvenu utakmicu igramo u Đurđevcu i nadamo se da ćemo krenuti s pobjedama i pokušati ostati na četvrtoj poziciji ili krenuti na treće mjesto – rekla je rukometašica Vukovara Ana Damjanović. – Prva liga je Prva liga cure su brže i jače i tako je kako je. Svaka pobjeda veseli a svaki poraz boli ali idemo dalje. Na treninzima ćemo rješavati probleme što se tiče šuta i križanja, neke stvari nisu štimale. Brzi centar je štimao, to je trebalo ići i u prvom poluvremenu samo dok ih osokoliš malo da krenu bilo bi možda drugačije. Ali ne možeš, jači su oni to je činjenica a šut nam je najviše zakazao – rekao je trener Ivica Lassinger – Vidio sam jednu lijepu utakmicu s dosta kvalitetnih akcija i s jedne i s druge strane. Žao mi je što smo dozvolili gostima da se u prvom poluvremenu „odlijepe“ sa 7-8 razlike. No u drugom poluvremenu smo bili tu negdje – egal, ali da smo samo iskoristili svoje prigode kada smo napravili višak igrača mislim da bi rezultat bio tu negdje, ne bi bio toliko visok. Čestitam Splitu na pobjedi i želim im uspjeha u daljnjem natjecanju a mojim djevojkama čestitam za njihovu borbu, za htjenje ipak su se borile i dale sve od sebe – rekao je predsjednik ŽRK Vukovar Slobodan Božanović. Za Vukovar Barbara Trbojević je postigla 7 pogodaka, Ana Damjanović i Marta Granat po 6, Marija Matasović 3, Josipa Bojčić 2 i Monika Matota 1 pogodak. Još su igrali Katarina Dević, Đurđijana Ostojić, Katarina Potiha i Marija Dragojević. Najbolji strijelac utakmice bila je gostujuća rukometašica Danijela Mistrić s 10 pogodaka.