Šah: Zovko drugi, Ferdebar najbolji igrač turnira

U Čakovcu je od 18. do 20. siječnja održano 5. međunarodno otvoreno prvenstvo grada Čakovca u šahu. Turnir se igrao kroz 8 kola s tempom igre 25 minuta po igraču uz dodatak od 15 sekundi za svaki potez. Na turniru je nastupilo ukupno 79 igrača iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske i BiH podijeljenih u kadetski i seniorski turnir. Na seniorskom turniru 2. mjesto s osvojenih 5,5 bodova iz 8 susreta osvojio je član ŠK Vukovar '91 Mario Zovko.Noa Ferdebar

Od mladih vukovarskih šahista najbolji rezultat je ostvario sedmogodišnji Noa Ferdebar, koji je s 5 osvojenih bodova zauzeo 5. mjesto. Noa je proglašen za najboljeg igrača turnira rođenog 2011. godine. Josipa Zovko je s 4,5 boda zauzela 6. mjesto, dok je Erin Ferdebar s 2,5 boda zauzela 20. mjesto.

Slijedeći nastup kadete ŠK Vukovara '91 očekuje sredinom veljače kada se održava pojedinačno kadetsko prvenstvo Vukovarsko-srijemske županije.