Croatia Đakovo – Vukovar 1991 4:0

Vukovar 1991 - Cibalia Vukovar 1991 - Cibalia Foto: Kery

3. HNL Istok

Đakovački nogometaši utakmicu su riješili u prvih 35 minuta susreta kada su poveli s 3:0. Dva je pogotka postigao Pongračić u '15. i '22. minuti susreta. Kada je Galičić postigao treći pogodak u '35. bilo je jasno da se preokret teško može dogoditi. Konačan rezultat postavio je Lulić u 75. minuti. – Uvjerljivo smo poraženi iako smo išli u Đakovo s namjerom da uknjižimo barem bod. Ušli smo u utakmicu mlako, nezainteresirano gdje smo u samom otvaranju utakmice napravili u obrani po dvije kardinalne pogreške koje je protivnik iskoristio. Poslije toga se stekao dojam da se ekipa praktički predala. Pokušali smo s promjenom i sustava i igrača koliko je to dopušteno, međutim nije urodilo plodom. U vrlo smo nezgodnoj situaciji, sva crvena svjetla za alarm su upaljena i mislim da se pod hitno ekipa i svi moramo trgnuti da bi zadržali status trećeligaša - rekao je trener HNK Vukovar 1991 Željko Mažar.

Cibalia je pobijedila Slogu iz Nove Gradiške 3:0 i zadržala prednost od 10 bodova u odnosu na prve pratitelje Vihor i Čepin. Bedem je u gostima izgubio od Slavonije 2:1.

Rezultati 21. kola: Vihor – Oriolik 1:0, Slavonija – Bedem 2:1, Koprivnica – Zrinski (J) 0:1, Marsonia – Mladost 0:0, Croatia Đakovo – Vukovar 1991 4:0 (Strijelci: Pongračić '15, '22, Galičić '35, Lulić '75), Bjelovar – Belišće 3:3, Čepin – Slavija 3:1, Cibalia – Sloga NG 3:0.