Vukovar - Petrijevci 31:25

Vukovar - Petrijevci Vukovar - Petrijevci Foto: Kery

Uvjerljivu pobjedu ostvarile su rukometašice Vukovara koje su na svom terenu pobijedile Petrijevce 31:25. Krenulo je izjednačeno, a gošće su držale rezultat sve do 11:9. Tada rukometašice Vukovara postižu sedam uzastopnih pogodaka i odlaze na nedostižnih 17:9, tim se rezultatom odlazi na odmor. U drugom poluvremenu Vukovar je tijekom cijele utakmice održavao stečenu prednost i utakmicu mirno priveo kraju. – Održali smo rezultat od poluvremena i to je inače tako, ona ekipa koja stiže rezultat umori se u stizanju i na kraju rezultat opet bude kao i na poluvremenu, to je najčešće na utakmicama.Vukovar Petrijevci7 objavljeno

Moram pohvaliti svoje cure oduševile su me sa smirenošću jer treba steći naviku pobjeđivanja. Kada sam došao ovdje zatekao sam ekipu koja je sve utakmice redovito gubila i prvo je trebalo taj mentalitet promijeniti i konačno dolazimo na to – rekao je trener Vukovara Željko Ringsmuth, te na pitanje kako gotovo cijelu utakmicu nije mijenjao početni sastav, Ringsmuth je pojasnio - To je malo problem, malo smo tanki, imamo sedmorku, osmorku eventualno, s ostalima malo još moramo poraditi. Druga postava se još mora napraviti ili dovući igračice, što je puno teže. Najbolje u svojoj školi napraviti igračice a za to treba vremena.Vukovar Petrijevci6 objavljeno

Rukometašice Vukovara u sljedeće kolu odlaze u Ivankovo - U Ivankovu očekujemo pobjedu jer se nadamo da bi u četvrtom kolu ovdje kod nas trebali dočekati favoriziranu ekipu Legosice iz osijeka koje pretendiraju na drugu ligu. Mi očekujemo da budemo na isti egal bodovima i onda da se s njima „potučemo“ za to prvo mjesto.

Na pitanje je li cilj u prvenstvu prvo mjesto, Ringsmuth odgovara: - Ne, za sada nismo tako dobri da budemo prvi ali neka za sada bude to cilj da u četvrtom kolu budemo egal s ovima što su najbolji – rekao je Ringsmuth

Rezultati 2. kola: Mikleuš – Osijek 3 41:39, Multinorm Cerna – Legosice 24:28, Slavonka – Ivankovo 29:14, Vukovar – Petrijevci 31:25.Vukovar Petrijevci15 objavljeno