Čošić osmi na ultramaratonu dugom 104 kilometra

Stjepan Čošić Stjepan Čošić Foto: AK "Maraton" Vukovar

Trkači AK "Maraton" Vukovar nastupali su na dvije lokacije i ostvarili odlične rezultate.

Ultramaratonac Stjepan Čošić trčao je "Žumberak trail ultramaraton", utrku dugu 104 km koja je startala 20. kolovoza u 23 sata. Trčala se cijelu noć i cijeli slijedeći dan po Žumberačkom gorju. Stjepan je utrku završio za 17 sati 20 minuta i 56 sekundi zauzevši 8. mjesto. Radi se o jednoj od najtežih utrka u Hrvatskoj gdje se osim dužine od 104 km mora savladati i uspon od 5230 m i popeti na najviše vrhove tog dijela Hrvatske, Svetu Geru, Japetić, Zeček i Plešivicu.

Drugi članovi Maratona Imširović, Busić, Jonjići Šeremet nastupili su u Osijeku na "Sunset polumaratonu", utrci dugoj 21,1 km. Najuspješniji bio je Alen Imširović koji je zauzeo 4. mjesto u ukupnom poretku s rezultatom 1:25:46 h i 3. mjesto u svojoj starosnoj kategoriji. Mirela Jelica je također nastupila u Osijeku, na utrci od 14 km.