Vukovar 1991 – BSK 1:1

Vukovar 1991 - Cibalia Vukovar 1991 - Cibalia Foto: Kery

Čvrstu i borbenu utakmicu odigrali su Vukovar 1991 i BSK u 14. kolu SuperSport 1. Nogometnoj ligi. Gosti su došli u vodstvo nakon greške domaćih igrača a strijelac je u 17' minuti bio Bruno Župan. Vukovar je izjednačio pogotkom Josipa Barišića u 60' iz kaznenog udarca. - Rezultatom ne mogu reći da sam zadovoljan a što se tiče igre ne mogu prigovoriti dečkima ništa – dali smo sve danas. Mislim da se cijelo vrijeme osjetio taj pritisak jer smo nakon tri uzastopne pobjede ušli u borbu za vrh pa je to dio odrastanja ekipe. Mislim da smo gol BSK-u poklonili iz naše 2-3 pogreške, na kraju krajeva to je autogol Vanje Pelka. Već prije toga smo imali 2-3 situacije za gol. Nakon gola drugo poluvrijeme smo imali 25-30 minuta potpune dominacije i još nekoliko prigoda ili nismo uspjeli izjednačiti. BSK sigurno po kvaliteti ekipe nije za dno tablice ta pozicija je splet okolnosti. Oni imaju jako dobru ekipu – rekao je trener Vukovara Miroslav Bojko.

- Moram biti realan i reći da je ovo realan ishod utakmice. Kod 1:0 imali smo još situacije da odemo na dva gola razlike. Vukovar je izjednačio pa smo opet imali zicer za 2:1. Imao je i Vukovar svoje šanse i možda je bio malo poduzetniji u polju, bolje su se prilagodili terenu. Jako je teško ovdje razvijati igru, prava muška utakmica i rezultat je realan – rekao je trener BSK Denis Krstanović.

Ostali rezultati 14. kola: Solin – Dubrava Tim kabel 0:2, Orijent 1919 – Jarun 4:3, Rudeš – Cibalia 4:0, Hrvatski dragovoljac – Dugopolje 1:1, Kustošija – Croatia 2:1.