Borovo je trenutačno vodeća ekipa prvenstva

Borovo - Petrijevci Borovo - Petrijevci Foto: Kery

Pravu derbi utakmicu za prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici odigrali su Borovo i Županja u 2. Hrvatskoj rukometnoj ligi istok. Imalo je Borovo tri gola prednosti u prvom poluvremenu, no na odmor se otišlo s gostujućim vodstvom 12:13. Borovo se na početku drugog poluvremena odvojilo na 20:15 i činilo se da će utakmica krenuti u mirnije vode, ali su gosti uspjeli poravnati na 24:24. Potom je Edl s dva pogotka doveo Borovo u vodstvo 26:24. U posljednjoj minut smanjio je Tomašević na 26:25. Pobjedu Borovu donosi Pinjuh pogotkom pola minute prije kraja susreta za 27:25. Najbolji strijelac utakmice bio je domaći igrač Tomas Edl s 10 golova, 7 je dodao Ivan Skaramuca, po dva Luka Kuštro, Renato Luketić, Ivan Pinjuh i Ante Marković, dok su po jedan pogodak postigli Igor Franić i Dorijan Bušić. Najbolji gostujući strijelci bili su Damir Tomašević i Luka Kopić sa 6, te Matej Gagulić s 5 golova.

Rezultati 7. kola: LiPa – Osijek 2 28:28, Nova Gradiška BD Gruppe Austria – Slavija 29:24, Petrijevci – Orahovica 26:20, Valpovka – Brod 36:21.