Hrvatska čeka suparnika iz utakmice Maroko - Francuska

Zlatko Dalić Zlatko Dalić Foto: Kery

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je polufinalnu utakmicu s Argentinom 3:0. Prelomni trenutak bio je sumnjivi kazneni udarac u 34. koji je realizirao Messi. Pet minuta kasnije Argentina iz kontre i niza odbijanaca dolazi do vodstva od 2:0. Sve je bilo riješeno u 69. minuti kada je Argentina postigla treći gol. Hrvatska nije odigrala utakmicu na najvišoj razini, onako kako ona to može. Nije bila konkretna u napadu, možda zbog velikog uloga ili Argentine na drugoj strani. No svi se slažu u jednom – ostvaren je veliki uspjeh. Hrvatska je unatoč porazu na prvenstvu ostala do kraja a u subotu može doći do medalje. Biti treći u svijetu nije nimalo loše. Evo što je nakon utakmice izjavio izbornik Zlatko Dalić – Prvo čestitam Argentini na pobjedi i plasmanu u finale. Nama ostaje da se skupimo, dignemo glavu gore. Ja ne mogu dečkima zamjeriti ništa. Idemo u borbu za treće mjesto. Imali smo mi kontrolu pola sata jako dobro, čuvali posjed, međutim, dogodila se neka kontra i penal. To je tako, nekad te sreća pomazi, nekad ti vrati na drugačiji način. Šteta. Nemamo mi sad puno vremena kukati i žaliti, idemo se spremiti za treće mjesto – rekao je Dalić.

Hrvatska će utakmicu za treće mjesto igrati s poraženom ekipom iz drugog polufinalnog susreta Maroko – Francuska koja se igra večeras u 20,00 sati. Utakmica za treće mjesto igra se u subotu u 16,00 sati.