Rukometaši Borova prvenstvo završili na drugom mjestu

Borovo - Nova Gradiška Borovo - Nova Gradiška Foto: Janoš Kery

Brod – Borovo 27:28

Završeno je natjecanje u 2. Hrvatskoj rukometnoj ligi istok. Rukometaši Borova drugi su u prvenstvu. Drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici nije loš rezultat, ali su ambicije na početku prvenstva bile veće. Da neće biti lagano pokazalo je već drugo kolo kada je Borovo izgubilo na svom terenu od izravnog konkurenta Valpovke 24:27. U proljetnom dijelu prvenstva samo je pobjeda u gostima kod Valpovke mogla vratiti Borovo u borbu za naslov, no i tu je utakmicu dobila Valpovka 30:25 i time je prvenstvo bilo praktički riješeno. Do kraja natjecanja Borovo je imalo sve pobjede, jedino su u Petrijevcima izgubili s golom razlike.

U posljednjoj utakmici prvenstva Borovo je u Brodu došlo do pobjede u posljednjim trenucima susreta. Prvo poluvrijeme je ponudilo izjednačenu utakmicu gdje su domaćini imali lagano vodstvo. Na odmor se otišlo rezultatom 15:14. Slično kao i u prvom poluvremenu Brod je vodio cijelo drugo poluvrijeme s 2-3 gola razlike. Tako su domaćini šest minuta prije kraja utakmice imali vodstvo 25:23. Borovo je izjednačilo na 26:26, potom je bilo 27:26, da bi u samoj završnici Radojević i Skaramuca svojim pogocima donijeli pobjedu Borovu. Najbolji strijelac susreta bio je domaći igrač Franjo Jurišić s 10 golova. Kod Borova najefikasniji je bio Neven Radojević sa 7, Ivan Skaramuca postigao je 5, Renato Luketić i Igor Franić 4, Niko Glavan i Dorijan Bušić 2, te Luka Kuštro, Ivan Pinjuh, Mateo Golomejić i Luka Lozančić po 1 gol.

Rezultati ostalih susreta posljednjeg 18. kola: Osijek II – Petrijevci 26:32, Nova Gradiška BD Gruppe Austria – LiPa 33:27, Slavija – Valpovka 26:42, Županja – Orahovica 44:30.