Vukovar 1991 – Solin 2:2

Vukovar 1991 - Solin Vukovar 1991 - Solin Foto: Janoš Kery

Nogometaši Solina pokazali su se kao odlična ekipa na gostovanju u Vukovaru. Bili su bolja ekipa u prvom poluvremenu što su potvrdili i s dva pogotka, Ivan Ćubelić 23' i Roko Brajković 43'. Mogla se mreža Vukovara tresti još koji puta, ali na sreću to se nije dogodilo. Solin je bolje ušao i u drugo poluvrijeme no bez rezultata. Zadnjih 20 – ak minuta Vukovar je počeo pritiskati i stalno je "visio" gol u zraku. Kada je Tino Jukić smanjio na 1:2 u 79', Vukovar je krenuo po izjednačenje koje se i dogodilo u 88' a strijelac je bio Zinedin Mustedanagić. Mogao je Vukovar i do sva tri boda ali nisu realizirali dvije čiste prigode – Utakmica je išla u dobrom tijeku, proučavali smo utakmice Vukovara koje smo gledali. Znali smo da imaju dobar, neugodan napad koji zabija po 3-4 komada. Vrebali smo naše šanse iz polukontri mada nismo igrali skroz u niskom bloku, igrali smo u srednjem bloku tako da nismo tako daleko od gola. Osim ta dva gola imali smo još 2-3 izrazite šanse za postizanje gola. Na poluvremenu smo upozorili naše igrače da ništa nije gotovo jer je Vukovar u zadnje 2-3 utakmice postigao dva gola protiv BSK u zadnjih 5 minuta, protiv Sesveta od 90. do 94. od 1:0 je okrenuo na 1:2 tako da smo znali da se neće predati. Taj prvi gol ih je podigao, uključila se i publika i na krilima publike su oni zapravo mogli pobijediti. Ne bi se mogli buniti i da su pobijedili ali je realno i pošteno da smo podijelili bodove s obzirom na veliku većinu utakmice koju smo mi kontrolirali – rekao je trener Solina Goran Granić.Vukovar Solin 20

- Najteže je u nogometu zadržati kontinuitet igara. Prvo poluvrijeme nismo imali dobar ulazak u utakmicu to su oni kaznili, na kraju 0:2 je čak i dobar rezultat. Iz kontre su bili jako opasni s tim da je Lovrić radio razliku to se vidi da je igrač koji igra na nekoj drugoj razini. U drugom poluvremenu smo po tko zna koji puta uspjeli okrenuti situaciju na utakmici, izjednačili na 2:2, imali više nego dovoljno situacija za 3:2, ali s obzirom na rezultat nakon poluvremena mogu biti zadovoljan i s ovim bodom – rekao je trener Vukovara Miroslav Bojko.

Rezultati 11. kola: Sesvete – BSK 2:0, Dubrava Tim kabel – Zrinski Osječko 1664 0:1, Dugopolje – Cibalia 4:0, Vukovar 1991 – Solin 2:2, Croatia – Orijent 6:2, Jarun – Šibenik igraju danas.