Borovo – Osijek 2 29:24

Borovo - Osijek 2 Borovo - Osijek 2 Foto: Janoš Kery

Borovo je s tri pobjede ušlo u novu sezonu 2. Hrvatske rukometne lige istok, ovoga puta na svom su terenu pobijedili Vrijednosnice Osijek 29:24. Borovo je od početka kontroliralo utakmicu, gosti su u 25. poravnali na 9:9. Međutim početkom drugog poluvremena Borovo je držalo razliku 3-4 gola, od 38. minute i rezultata 18:14 Borovo je do 52' imalo prednost od 12 golova, bilo je 28:16. tada su prigodu dobili mlađi igrači što su gosti iskoristili za ublažavanje poraza 29:24. - Znali smo da je Osijek 2 mlada ekipa, da puno trče i da bi mogli imati problema. Prvo poluvrijeme je tako i bilo, samo dva razlike. Drugo poluvrijeme smo "skupili glave" otišli na više od 10 golova razlike, međutim razmišljamo o sljedećem kolu sa Županjom vrlo brzo, već u petak pa smo odlučili zadnjih 10-15 minuta odmoriti standardne igrače, ubaciti ove mlađe što manje igraju. To se nije pokazalo uspješno u smislu rezultata, ali nam ništa ne znači hoće li biti 10 ili 5 golova razlike, pobjeda je pobjeda. Odmorili smo neke ključne igrače da probamo dobiti sljedeću utakmicu. Čestitke svim dečkima, neki moraju malo više raditi, neki malo manje, ali dobro, imamo ekipu, imamo 6 bodova – rekao je trener Borova Boško Polhert. Najbolji strijelac u redovima Borova bio je Ivan Pinjuh s 8 pogodaka, Renato Luketić je postigao 7, Neven Radojević 5, Matej Čuport i Miro Lordan 2, te Thomas Tomas, Josip Vrgoč, Davor Marković, Dorijan Bušić i Luka Lozančić po 1 pogodak. Najefikasniji gostujući igrač bio je Luka Budač s 5 pogodaka.

U ostalim susretima 3. kola: Petrijevci – Nova Gradiška BD Gruppe Austria 31:31, Pakrac – Ivan 29:43, Orahovica – Županja 26:29, Viro Virovitica – Brod 37:20.