Enna Vukovar preokretom do bodova

Enna Vukovar - Brda Enna Vukovar - Brda Foto: Janoš Kery

Odbojkašice Enne Vukovar došle su u 6. kolu Superlige do novih bodova pobjedom nad Kelteksom 3:2. Prvi set su dobile gošće 12:25, Vukovar je poravnao na 1:1 (25:14). Kelteks dolazi do novog vodstva od 1:2 (22:25). Preokretom u zadnja dva seta 25:21 i 18:16, Enna Vukovar je došla do nova dva boda. Bila je to neizvjesna utakmica s puno preokreta dviju podjednakih ekipa, na kraju je Vukovar imao više koncentracije za novu pobjedu. U ovoj utakmici je došlo do izražaja ono što su naglašavale trenerica Ivana Tadić i kapetanica Barbara Kelava da ovaj sistem bodovanja nije najpošteniji jer nakon 5 setova i u ovom slučaju 102 minute igre ekipa koja je izgubila utakmicu nije dobila ništa, do ovog prvenstva za takav poraz ekipa je zaslužila bod a pobjednik dva. U ostalim susretima: Nebo – Dinamo 0:3, Don Bosco – Ribola Kaštela 1:3, Marina Kaštela – Brda 3:0, Mladost – Split 3:0 i Rijeka CO – Osijek 1:0 (18:25, 25:21, 18:25, 19:25).