Graničar Županja - Vukovar 1991 0:1

Vukovar 1991 - NAŠK Vukovar 1991 - NAŠK Foto: Kery

U županijskom derbiju 16. kola Vukovar 1991 je u posljednji minutama utakmice uspio doći do tri boda. Jedini pogodak, odnosno autogol postigao je Filip Cerovski u 87' minuti susreta. Vukovar je bio bolji tijekom cijelog susreta ali je Graničar čvrstom igrom i organiziranom obranom odolijevao sve do 87. minute. Tešku utakmicu najavljivao je trener Vukovara Miroslav Bojko – Očekivano teška utakmica, mislim da je danas Graničar u fazi obrane bio skoro na svom maksimumu, da su dali sve od sebe. Isto tako i mi smo bili dosta bolji protivnik na terenu, nismo danas imali sreće, jako puno udaraca je blokirano ili smo promašili okvir gola. Moram čestitati mojim igračima prvo na kvaliteti igre, a drugo na tome što nisu odustali do zadnje minute i tri minute prije kraja smo s golom riješili utakmicu – rekao je Bojko. Trener domaćina Dražen Ilić – Želim čestitati Vukovaru na pobjedi, a isto tako se želim zahvaliti mojim dečkima na jednoj čvrstoj, borbenoj, taktički odličnoj utakmici. Međutim, utakmica se igra 90 minuta i sudačka nadoknada. Mi smo dobili autogol tri minute prije kraja. Nemam što puno zamjeriti dečkima, ekipa Vukovara je prva na tablici, najbolja ekipa u našoj ligi, danas je to pokazala na Spomen stadionu u Županji. Ja im želim da se plasiraju u viši rang, a mi imamo još dvije utakmice do kraja, Dardu i odgođenu utakmicu s Marsoniom. Ako moji dečki budu u tim utakmicama na ovom nivou kao danas onda je nemam razloga za strah – rekao je Ilić.

Rezultati predzadnjeg 16. jesenskog kola: Zrinski (J) – Oriolik 3:2, Slavonac (B) – Slavija 3:3, Graničar - Vukovar 1991 0:1, NAŠK – Darda 1:1, Vuteks Sloga – Slavonija 1:3 ( 0:1Karlo Antunović 26'. 0:2 Dino Bognar 64' KU, 1:2 Nikola Kosić 78', 1:3 Dino Bognar 82' KU), Sloga NG – Marsonia 0:0, Čepin – Đakovo Croatia 0:0, Bedem – Omladinac (GV) 3:1, Kutjevo – Belišće 0:5.