U Vukovaru održano Prvenstvo Hrvatske za juniore i Kup grada Vukovara

Klub dizača utega Vukovar Klub dizača utega Vukovar Foto: KDU Vukovar

U subotu 30. travnja Sportska Dvorana u Borovu naselju, bila je poprište borbi najboljih mladih dizača utega iz svih hrvatskih klubova a natjecali su se u dvostrukom programu na Prvenstvu Hrvatske za juniore (U20) i na VII. "KUPU Grada Vukovara", kojeg KDU "Vukovar" tradicionalno organizira povodom Dana grada Vukovara.

Prema očekivanju, najviše uspjeha imali su natjecatelji KDU "Vukovar", osvojivši 8 titula Prvaka Hrvatske (4 u ženskoj i 4 u muškoj konkurenciji) , tri druga i jedno četvrto mjesto s ukupno osvojenih 33 odličja (24 zlata, 9 srebra). Pehar Ekipnog Juniorskog Prvaka Hrvatske krasit će vitrine KDU "Vukovar a pehar apsolutno najboljeg juniora pripao je Nikoli Todoroviću.

U drugom dijelu natjecanja VII. "KUP-u grada Vukovara" pehare su osvojili Nika Veličić iz Dražica i Bruno Prokop (Vukovar), kao najmlađi natjecatelji. Treći su Nataša Dermiček i David Todorović, drugi Željka Miljković i Kristijan Bertran (Vukovar), dok su pobjedničke pehare osvojili Chiara Reljac (Dražice) i Nikola Todorović.

Svoj "pečat" ovom uspješnom nastupu Vukovaraca, dala je Željka Miljković, nastupivši u višoj kategoriji od svoje do 71 kg. i tijekom nastupa je 7 puta pomicala granicu državnih rekorda za mlađe kadetkinje (U15).Miljković

Rezultati KDU "Vukovar": Do 55 kg. Nataša Dermiček s 54+68=122 kg. i Mija Ileš s 25+40=65 kg., do 64 kg. Maja Kell s 37+50=87 kg., Do 71 kg. Željka Miljković sa 64+80=144 kg. i Tanja Turukalo s 45+60=105 kg., do 87 kg. Ema Ileš s 30+45=75 kg., do 67 kg. Bruno Prokop s 23+35=58 kg., do 73 kg. Nikola Todorović sa 107+130=237 kg., do 81 kg. David Todorović sa 100+120=220 kg., do 96 kg. Sven Korpar sa 100+101=201 kg. i Ognjen Vasić s 50+72=122 kg., +109 kg. Sergej Gavrovski sa 65+95=160 kg. i Kristijan Bertran sa 120+155=275 kg.