Vukovarski veslači osvojili 8 odličja

Na 18. po redu regati sv. Filipa i Jakova ujedno i 2. regati Veslačkog kupa Miljenka Finderlea 2022. godine nastupilo je preko 230 veslača iz kontinentalne i primorske Hrvatske iz 11 različitih klubova. Utrke su se održale u ukupno 26 disciplina od kadetskih do seniorskih kategorija. Boje Hrvatskog veslačkog kluba Vukovar branilo je 24 veslača u 11 posada i ostvarili su odlične rezultate te osvojili ukupno 8 odličja.

Prvi na regati su nastupili najmlađi u gigu za kadete B te osvojili 1. mjesto. U posadi su veslali Novak Mateo, Sabljić Ilija, Janković Ivan Bella, Šeremet Josip, a kormilario je Štalmajer Dorian.Veslanje 4

Također u gigu, ali za kadetkinje B nastupile su Paulić Iva, Kerek Leona, Ostojić Tara, Smolčić Mia i kormilar Sučić Luka te također osvojile 1. mjesto.Veslanje 7

U četvercu za kadete posada HVKV je zauzela 5. mjesto, a u čamcu su nastupili Krizmanić Luka, Vinković Niko, Mamić Jure, Vukojević Slaven.Veslanje 5

Kadetkinje su nastupile u dvije različite discipline samcu, gdje je veslala Kerek Laura i osvojila brončanu medalju, a u dvojcu na pariće HVKV je imao 2 posade koje su osvojile 1. mjesto a veslale su Građanski Ivana iTomić Ema te 3. mjesto za koje su se izborile Ivković Marija i Sučić Lorena.Veslanje 3

Juniori su također nastupili u nekoliko različitih disciplina, a prvi je nastupio Maljak Matej u samcu za mlađe juniore i osvojio 4. mjesto te je bio nadomak medalje.

U dvojcu na pariće za mlađe juniore 4. mjesto osvojili su Balog Širić Erik i Barišić Gabrijel.Veslanje 6

Juniorka B Građanski Nikolina osvojila je sjajno 2. mjesto, a seniorka Mihaljević Mihaela također je u samcu osvojila 2. mjesto u seniorskoj konkurenciji.

U utrci četveraca bez kormilara za juniore, koja je ujedno i Memorijalna utrka hrvatskih branitelja – članova Hrvatskog veslačkog kluba Vukovar osvojili su prvo mjesto i pehar koji je i ove godine ponosno ostao u našem HVK Vukovar.Veslanje 2