Orahovica – Borovo 28:35

Borovo - Petrijevci Borovo - Petrijevci Foto: Kery

U 2. Hrvatskoj rukometnoj ligi istok Borovo je došlo do pobjede u gostima u zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici punoj preokreta. U prvom poluvremenu Borovo je imalo vodstvo 10:7, da bi domaćini poveli 11:7. Igralo se gol za gol sve do 45' minute i rezultata 24:24, tada Borovo odlazi na 24:27 i do kraja utakmice povećava prednost za konačnih 28:35. Najbolji strijelci utakmice bili su domaći igrači Domagoj Kiš i Tomislav Rotim koji su postigli po 7 pogodaka. Kod Borova po 6 su pogotka postigli Ivan Skaramuca, Ivan Pinjuh i Tomislav Edl, 5 je pogodaka postigao Renato Luketić, po 3 Ante Marković i Dorijan Bušić te po 2 pogotka Luka Kuštro, Igor Franić i Karlo Nikolić.

Jedan od favorita prvenstva Valpovka odigrala je 26:26 s ekipom Osijek 2 te su na prvenstvenoj ljestvici odvojili Županja i Borovo.

U ostalim susretima: Slavija – Petrijevci 19:36, Brod- Nova Gradiška BD Gruppe Austria 26:34, Županja – LiPa 41:21.