Ante Šarić pobjednik je međunarodnog šahovskog turnira 27. Open Bošnjaci

27. Open Bošnjaci 27. Open Bošnjaci Foto: Stjepan Bogutovac

Šahovski klub Bošnjaci organizirao je Međunarodni šahovski turnir 27. Open Bošnjaci, na kojemu su nastupila 122 natjecatelja. Igralo se Švicarskim sustavom, 9 kola FIDE-varijanta. Pobjednik turnira je velemajstor Ante Šarić iz splitskog Mornara, drugi je velemajstor Blažimir Kovačević dok je treći Fide majstor Sanjin Čulum. Svi su osvojili po sedam bodova.

Ante Šarić pobjednik je turnira drugi puta za redom - Osjećaj je odličan. Drago mi je da sam uspio obraniti titulu. Odlično sam se osjećao ovih tjedan dana u Slavoniji. Zahvalio bih organizatorima na odlično organiziranom turniru, ovo je već tradicija i turnir raste iz godine u godinu i po meni su odlične perspektive. Bila je mrtva trka za prvo mjesto, malo su me pred kraj remiji usporili i bila je dioba prvog mjesta ali srećom za mene imao sam bolje dodatne kriterije. Ostvario sam 7 bodova iz 9 partija, imao samo 5 pobjeda i 4 remija bez poraza.

Na turniru je nazočio i predsjednik Šahovskog saveza Hrvatske Ivica Brkić – Ovo je 27. turnir, ljepši od ljepšeg svake godine, puno igrača iz svih krajeva Hrvatske. Svaka pohvala domaćinima jer za ovo napraviti treba puno truda i puno muke. Ovo je rekao bih najveće europsko šahovsko selo jer napraviti jedan ovakav turnir u ovako malom mjestu iziskuje velike probleme u svakom smislu – rekao je Brkić.27. Open Bošnjaci

Ispred županije Vukovarsko-srijemske na zatvaranju turnira bio je zamjenik župana Franjo Orešković koji je čestitao organizatorima i sudionicima te istaknuo - Kao i prijašnjih godina uvijek ćemo tu biti kao prijatelj, kao potpora, kao pomoć u svemu što treba.

Andrija Juzbašić načelnik Općine Bošnjaci – Šahovski klub Bošnjaci pokazao je da može puno, evo 27. godina organiziraju taj turnir. Čestitam najuspješnijima na nagradama, čestitam i onima koji nisu osvojili nagrade, oni neka se bolje spreme dogodine i vjerujem da će biti u boljoj formi.