Borovo – Nova Gradiška BD Grupe Austria 27:19

Borovo - Nova Gradiška BD Gruppe Austria Borovo - Nova Gradiška BD Gruppe Austria Foto: Janoš Kery

Rukometaši Borova pobijedili su Novu Gradišku s 27:19. Po rezultatu čini se lagana pobjeda, no utakmica je sve do 47. minute bila izjednačena, a ključni se trenutak dogodio u 47. minuti kod rezultata 17:18 kada je gostujući igrač Marko Ćosić dobio isključenje a potom i plavi karton. Nakon toga su gosti postigli samo jedan gol a Borovo deset. Najbolji strijelci u redovima Borova bili su Neven Radojević i Mihael Novokmet po pet pogodaka, četiri je postigao Renato Luketić, po tri Luka Cickai i Ante Marković, po dva Ivan Skaramuca i Ivan Pinjuh te je jedan pogodak postigao Karlo Nikolić. Kod gostiju po četiri su pogotka postigli Vučić, Bušić i Ćosić, tri je postigao Matošević, dva Babić a po jedan Kolić i Milošević. Borovo u sljedećem kolu gostuje kod drugoplasirane Valpovke. Ova bi utakmica u slučaju pobjede Borova mogla Borovu dati veliku šansu da osvoji prvenstvo, a u slučaju poraza prvenstvo će i dalje biti otvoreno i neizvjesno. U ostalim susretima 10. kola: Orahovica – Osijek 2 31:22, Petrijevci – Brod 31:24, Slavija – Županja 26:25 i LiPa – Valpovka 26:32.Poredak