Valpovka – Borovo 30:25

Borovo - Nova Gradiška Borovo - Nova Gradiška Foto: Janoš Kery

U derbi utakmici kola 2. Hrvatske rukometne lige istok koja je možda odlučivala i o naslovu prvaka, Borovo je od drugoplasirane ekipe Valpovke izgubilo 30:25. U prvom poluvremenu Borovo je imalo vodstvo 4:6 ali su domaćini okrenuli na 7:6. Kod rezultata 11:10 u 24. minuti susreta, domaćini prave seriju od šest uzastopnih pogodaka i na odmor se odlazi rezultatom 17:11. Nakon toga bilo se teško vratiti u utakmicu. U drugom poluvremenu Borovo nije uspjelo ozbiljnije ugroziti domaćina, tek je u jednom trenutku bilo 22:18, ali opet četiri uzastopna pogotka domaćina stvaraju prednost od 26:18 i rješavaju utakmicu. Konačan rezultat je bio 30:25.

Najbolji strijelac utakmice bio je domaći igrač Roko Markota s 10 golova. Kod Borova po 6 su pogodaka postigli Ivan Skaramuca i Ivan Pinjuh, po 3 Neven Radojević i Ante Marković, po dva Igor Franić i Mihael Novokmet te po 1 Renato Luketić, Luka Cickai i Dorijan Bušić. Ovim porazom Borovo je vodeću poziciju prepustilo Valpovci, te im do kraja prvenstva ostaje čekati eventualni kiks Valovke, ali Borovo nema više pravo na poraz. U ostalim susretima: LiPa – Slavija 36:17, Brod – Orahovica 28:27, Nova Gradiška BD Gruppe Austria – Petrijevci 25:31, Osijek 2 – Županja 24:30.