HVK Vukovar nastupio na Otvorenom prvenstvu Hrvatske na ergometrima i Drava kupu

Otvoreno prvenstvo Hrvatske na ergometrima Otvoreno prvenstvo Hrvatske na ergometrima Foto: HVK Vukovar

Članovi Hrvatskog veslačkog kluba Vukovar 25. veljače su nastupili na dva natjecanja, jedno u Rijeci, a drugo u Osijeku. U Rijeci se u sportskoj dvorani Zamet održalo natjecanje Croatia indoor Rijeka 2023. koje je ujedno i Otvoreno prvenstvo Hrvatske na ergometrima. Na regati je nastupilo ukupno 8 vukovarskih veslača, kadeta i juniora. Ovo natjecanje služilo je kao provjera rada i truda tijekom zimskog perioda treninga kada se treninzi baziraju na veslačkim ergometrima. Svi veslači dostojanstveno su predstavljali svoj klub a većina ih je odveslala osobne rekorde, ali nažalost u teškoj konkurenciji ostali su bez odličja.HVK Vukovar5 U konkurenciji juniorka B nastupile su 3 predstavnice Laura Kerek koja je zauzela ukupno 7. mjesto, Ema Tomić s 18. mjestom i Marija Ivković koja je utrku završila kao 19. U kadetskoj konkurenciji boje kluba branila su dva veslača i dvije veslačice. Mateo Novak osvojio je 23. mjesto, a Ilija Sabljić ukupno 45. mjesto. U ženskoj konkurenciji Maja Putnik je utrku završila na ukupno 30. mjesto te Iva Paulić s ukupno osvojenim 33. mjestom. Ovo natjecanje je poslužilo kao odlična provjera na početku veslačke sezone te kao uvod u prave regate u čamcima i na vodi.HVK Vukovar6

Obzirom da velik broj veslača nije imao priliku nastupiti na Otvorenom prvenstvu Hrvatske, na inicijativu VK Iktus iz Osijeka istog dana se u njihovom klubu održalo natjecanje pod nazivom Drava kup za sve ostale veslače koji nisu nastupili na prvenstvu Hrvatske. Boje HVK Vukovar branilo je ukupno 11 veslača. Naši veslači nastupili su u kategorijama od juniora A do kadeta B te u mix štafeti. Od rezultata izdvajamo osvajače medalja, Ivan Hardi je u konkurenciji juniora A osvojio visoko 2. mjesto. U konkurenciji kadeta osvojene su dvije medalje i to u konkurenciji kadeta B, Alen Pakter osvojio je ukupno 2. mjesto, a u konkurenciji kadetkinja B Leona Kerek se okitila zlatnim odličjem.HVK Vukovar Ovo trening natjecanje je između ostalog poslužilo za druženje i zbližavanja veslača iz dva prijateljska kluba koji su se izvan čamca oduvijek rado družili.HVK Vukovar3HVK Vukovar2HVK Vukovar3