Janoš Kery
U Zagrebu je održan 29. Zagrebački maraton koji je ujedno bio i prvenstvo Hrvatske u maratonu za 2021.g. AK Maraton Vukovar na prvenstvu Hrvatske nastupio je s muškom ekipom od 4 člana koji su istrčali maraton sa slijedećim rezultatima: Kristijan Anđelić 3:20:38 h, Siniša Jonjić 3:33:07, Stjepan Čošić 3:38:47, Siniša Busić 4:19:03.
U Zagrebu je održan i polumaraton koji su iz AK Maraton Vukovar istrčali:
Stjepan Jelica 1:58:18, Lidija Piljaš 1:58:30, Damir Radić 1:58:33, Mirela Jelica 2:00:23.
U petom kolu 1. B Hrvatske kuglačke lige– Sjever kuglači Vodovoda grada Vukovara gostovali su u Đakovu kod ekipe Fortune. Domaći kuglači uvjerljivo su slavili rezultatom 8 : 0 ( 3413 – 3173 srušena čunja ). Za ekipu Vodovoda nastupili su Đumić 520, Kaman 511, Higl 490, Gregurević 546, Ivančić 539 i Farkaš 567 srušenih čunjeva.
Kuglači Fortune odigrali su najbolji rezultat do sada u prvenstvu i očekivano pobijedili. Ekipa je to koja spada u sam vrh prvenstvene ljestvice i sve osim njihove pobjede bilo bi ogromno iznenađenje. U svojoj igri Vukovarcima su ostavili vrlo malo prostora za ublažavanje poraza. Unatoč tome prilika za osvojiti koji set više, pa i poen je bilo. Domaćim kuglačima treba čestitati na pobjedi, a kuglačima Vodovoda sada slijedi slobodan vikend, a potom dva susreta protiv dvije prvoplasirane ekipe. To je prigoda da se ekipa još malo posloži, te isprave nedostaci u igri za završnu trećinu prvog dijela prvenstva.
Vuteks Sloga – Marsonia 2:0
Vuteks Sloga je na svom terenu pobijedila jednog od favorita prvenstva Marsoniju s 2:0. Pogotke su postigli Mihailo Marić (8') i Davor Bratić (74').
Rezultati 10. kola: Slavonac Bukovlje – Belišće 0:3, Slavonija – Omladinac Gornja Vrba 2:1, Croatia Đakovo – Darda 3:1, Čepin – Oriolik 1:2, Vuteks Sloga – Marsonia 2:0 (1:0 Mihailo Marić 8', 2:0 Davor Bratić 74'), Kutjevo – Sloga Nova Gradiška 3:2, Bedem – Zrinski Jurjevac 1:0, NAŠK – Graničar Županja 0:0.
Poredak:
1. Belišće, Belišće 22
2. Vukovar 1991, Vukovar 20
3. Zrinski, Jurjevac 20
4. Croatia, Đakovo 20
5. Marsonia, Slavonski Brod 17
6. Bedem, Ivankovo 17
7. Graničar, Županja 15
8. Kutjevo, Kutjevo 14
9. Vuteks Sloga 13
10. Slavonija, Požega 13
11. Darda, Darda 12
12. Omladinac, Gornja Vrba 12
13. Slavija, Pleternica 10
14. Čepin, Čepin 10
15. Slavonac, Bukovlje 10
16. Oriolik, Oriovac 10
17. Sloga, Nova Gradiška 9
18. NAŠK, Našice 7
Raspored 11. kola: Graničar Županja – Slavonac Bukovlje, Zrinski Jurjevac – NAŠK, Sloga Nova Gradiška – Bedem, Marsonia – Kutjevo, Oriolik – Vuteks Sloga, Vukovar 1991 – Čepin, Darda – Slavija Pleternica, Omladinac Gornja Vrba – Croatia Đakovo, Belišće – Slavonija.
Međužupanijska nogometna liga Osijek – Vinkovci
Rezultati 10. kola: Borac (B) – Borinci -:-, HAŠK Sokol – Borac (KV) 4:2, Olimpija – Otok 1:3, Grabovac – Šokadija 2:0, Slavonac (K) – Tomislav (L) 2:0, Tomislav (C) – Zrinski 2:1, Radnički (M) – Mladost 2:0, Višnjevac – Radnički (Ž) 5:1, Dilj – Valpovka 2:1.
Poredak:
1. Dilj, Vinkovci 22
2. Radnički, Mece 22
3. Borac, Kneževi Vinogradi 21
4. Borinci, Jarmina 21
5. Valpovka, Valpovo 20
6. Višnjevac, Višnjevac 1976. Otok, Otok 19
7. Otok, Otok 19
8. Mladost, Đakovačka Satnica 15
9. Slavonac, Komletnci 15
10. Grabovac, Grabovac 14
11. Zrinski, Bošnjaci 13
12. Šokadija, Babina Greda 11
13. Tomislav, Cerna 11
14. HAŠK Sokol 10
15. Radnički, Županja 10
16. Borac, Bobota 8
17. Tomislav, Livana 3
18. Olimpija, Osijek 3
Raspored 11. kola: Valpovka – Borac (B), Radnički (Ž) – Dilj, Mladost – Višnjevac, Zrinski – Radnički, Tomislav (L) – Tomislav (C), Šokadija – Slavonac (K), Otok – Grabovac, Borac (KV) – Olimpija, Borinci – HAŠK Sokol.
1. Županijska nogometna liga Vukovarsko-srijemska
Rezultati 9. kola: Croatia – Borac 4:4, Šokadija – Mladost (V) 1:0, Jadran – Slavonija -:-, Vrbanja – Mladost (C) 0:2, Sloga (Š) – Nosteria 1:5, Fruškogorac – Budućnost 2:1, Sinđelić – Slavonac 1:0, Frankopan – Mitnica 3:2.
Poredak:
1. Mladost, Cerić 22
2. Sinđelić, Trpinja 21
3. Nosteria, Nuštar 19
4. Frankopan, Rokovci Andrijaševci 18
5. Slavonija, Soljani 17
6. Fruškogorac, Ilok 15
7. Slavonac, Gradište 13
8. Mitnica, Vukovar 13
9. Croatia, Bogdanovci 13
10. Budućnost, Šiškovci 11
11. Borac, Drenovci 10
12. Vrbanja, Vrbanja 8
13. Jadran, Gunja 7
14. Šokadija, Stari Mikanovci 7
15. Sloga, Štitar 3
16. Mladost, Vođinci 3
Raspored 10. kola: Borac (D) – Mitnica, Slavonac – Frankopan, Budućnost – Sinđelić, Nosteria – Fruškogorac, Mladost (C) – Sloga (Š), Slavonija – Vrbanja, Mladost (V) – Jadran, Croatia – Šokadija.
2. Županijska nogometna liga Nogometnog središta Vukovar
Rezultati 7. kola:
Hajduk (B) – Negoslavci 2:1 ( 0:1 Milovan Dmitrović 24', 1:1 Ivan Majačić 35', 2:1 Dejan Vejić 37' AG)
Sloga (B) – Sremac 3:1 ( 1:0 Dejan Bijelović 63' KU, 1:1 Antonio Tulić 72', 2:1 Lazar Ilinčić 75', 3:1 Lazar Ilinčić 77')
Radnički – Bršadin 3:3 ( 0:1 Miodrag Radovanović 27', 1:1 Mateo Mutnjaković 30', 2:1 Nemanja Anojčić 37', 2:2 Miodrag Radovanović 66', 2:3 Nemanja Ćora 72', 3:3 Luka Mendeš 90')
Sloga (P) – Lovas 2:1 ( 1:0 Vuk Popović 37', 1:1 Matej Kovačić 62', 2:1 Mateo Mesić 73')
Poredak:
1. Hajduk, Bapska 18
2. Negoslavci, Negoslavci 15
3. Sloga, Borovo 15
4. Sloga, Pačetin 9
5. Sremac, Ilača 9
6. Lovas, Lovas 9
7. Bršadin, Bršadin 4
8. Hajduk, Tovarnik 3
9. Radnički, Vukovar 1
Raspored 8. kola: Bršadin – Sloga (P), Sremac – Radnički, Negoslavci – Sloga (B), Hajduk (T) – Hajduk (B).
Rezultati 5. kola:
Rusin – Lipovača 2:2 ( 1:0 Matej Kegelj 37', 1:1 Igor Krizmanić 45', 1:2 Igor Krizmanić 60', 2:2 Ivan Kovačić 76')
Mladost – Tompojevci 3:4 (0:1 Bruno kalac 20', 1:1 Petar Božić 30', 1:2 Bernard kalac 37', 1:3 Josip Svitlanović 67', 2:3 Danijel Jakovac 75', 2:4 Zdenko Bašić 77', 3:4 Vedran Lukić '88 AG)
Dunav – Mohovo 5:0 ( 1:0 Vladimir Hirjovati 38', 2:0 Vladimir Hirjovati 53', 3:0 Ivica Bošnjak 61' AG, 4:0 Zlatan Porić 68', 5:0 Davor Matuzović 86')
Poredak:
1. Dunav, Sotin 12
1. Tompojevci, Tompojevci 11
3. Rusin, Mikluševci 8
4. Lipovača, Vukovar 4
5. Mohovo, Mohovo 4
6. Mladost, Svinjarevci 3
Raspored 6. kola: Lipovača – Mohovo, Dunav – Tompojevci, Mladost – Rusin.
Sportski dnevnik uređuje i vodi Janoš Kery
- Vinkovačka Cibalia pobjednik je 8. Memorijalnog turnira "Blago Zadro"
- Nataša Dermiček 10., Nikola Todorović 9. na Prvenstvu svijeta u dizanju utega
- Odbojkašice Enne Vukovar pobijedile Rijeku CO 3:2